Ana sayfa Aksiyon Diziler Person Of Interest – IMDb Puanı : 8.5

Person Of Interest – IMDb Puanı : 8.5

363
2
PAYLAŞ

Biri sizi gözetliyor!!!Yaşı 25’in üstünde olan bir çok kişi zamanında ortalığı kasıp kavuran “biri bizi gözetliyor (bbg)” adlı yarışmayı hatırlayacaktır. Yarışmada, yarışmacılar bir evin içinde yaşar ve her hareketleri kameralar tarafından izlenirdi. Yedikleri yemekten,uyudukları yataklara, birbirleriyle tartışmalarından, yaptıkları dedikodulara kadar. Peki ya tüm bir şehir kameralar tarafından izlenip kocaman bir bbg evine dönüşseydi neler olurdu?

Person Of Interest Konusu
Harold Finch adında milyarder bir yazılım dehası, malum 11 eylül saldırılarından sonra, terör eylemlerini olmadan önce bilmek için, insanları her türlü kamerayla gözetleyip (telefon, mobese, bilgisayar vs.) hareketlerini yorumlayan bir tür süper bilgisayar yapar. Ama bu bilgisayar sadece terör olaylarını değil, sıradan işlenebilecek cinayetleride bilmektedir. Hükümet işin o kısmıyla ilgilenmez. Onlar için bu tür vakalar ilgisiz olarak nitelendirilir. Ama Harold bu durumu görmezden gelemez. Eski bir CIA ajanı olan John Reese’i işe alır ve olası suçları daha işlenmeden çözmeye başlarlar.

Bu durum New York polis departmanının ilgisini çeker ve polis John’un peşine düşer. Peşine düşülen tek kişi sadece John da değildir. Root adındaki biri de süper bilgisayarın varlığından haberdardır ve bilgisayarı (dizide makina olarak isimlendiriliyor) bulmaya çalışmaktadır. Dizi son zamanlarda çıkmış iyi yapımlardan biridir kanaatimce. Aksiyon sahnelerinin bol olduğu bu diziyi izlemenizi kesinlikle öneriyorum. Keyifli seyirler dilerim…

Yayımlanma Tarihi : 2011-….
İMDB Puanı : 8.5
Benim Puanım : 8.5
Sonuç : Kesinlikle İzlenmeli

Oyuncular : Michael Emerson, Jim Caviezel, Kevin Chapman, Taraji P. Henson, Amy Acker, Sarah Shahi

2 YORUMLAR

  1. Merhaba bu sezon geç başladı ve erken biteceğe benziyor. Malesef gecikmeli izliyoruz.Yabancı bir dizi yorum sitesinden öğrendiğim kadarıyla 2 bölüm sonra sezon finali olacakmış.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here