Ana sayfa Aksiyon Diziler Prison Break – IMDb Puanı : 8.5

Prison Break – IMDb Puanı : 8.5

907
0
PAYLAŞ

Prison Break Konusu: English , Fitz ya da Percy ama hangisi?
Siyasi bir komplo yüzünden, Abd başkan yardımcısı Reynolds’un kardeşini öldürmekten dolayı idam cezası alan Lincoln Burrows’un idam edilmesine sadece bir kaç ayı kalmıştır. Lincoln’ün bu suçu işlemediğine ise dünyada sadece, üstün zekalı yapı mühendisi kardeşi Michael Scofield inanmaktadır. Michael, abisinin bulunduğu maksimum güvenlikli Fox River hapishanesinin daha önceki tadilat işlerini şirketinin üstlenmesi sebebiyle, hapisanenin krokilerini inceleme fırsatı bulmuştur.

Kaçış planını yapıp, tüm planı vücuduna dövme olarak yaptırır. Planın ilk aşaması olan abisinin yanına hapishaneye düşme kısmını uygulamaya koyar ve sahte bir banka soygunu düzenler. Çıktığı mahkemeyi manipüle eder ve abisinin yanına Fox River eyalet hapishanesine gönderilir. Bundan sonra ise olaylar birbirini izlemeye başlar.

Dizinin 3. ve 4. sezou biraz zorlama olsa da benim içi efsane bir yapımdır. Tam tamına 3 defa izledim ve arada bir sevdiğim bölümleri tekrar izlerim. Eğer bu diziyi daha önce izlemediyseniz çok şey kaçırmışsınızdır. Hiç zaman kaybetmeden diziyi izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Keyifli seyirler dilerim…

Yayımlanma Tarihi: 2005-2009
İMDB Puanı : 8,5
Benim Puanım : 9.0
Sonuç : Kesinlikle İzlenmeli

Oyuncular :
Dominic Purcell, Wentworth Miller, Amaury Nolasco, Robert Knepper, Sarah Wayne Callies, Wade Williams, William Fichtner

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here