Ana sayfa Gerilim Diziler The Mentalist – IMDb Puanı : 8.1

The Mentalist – IMDb Puanı : 8.1

303
2
PAYLAŞ

The Mentalist Konusu: Patrick Jane der ki: “İnsanların sana güvenmesini istiyorsan, onlardan bir şey istemelisin.” Red John adındaki seri katil, Patrick Jane’in karısını ve kızını öldürmüştür. Esas oğlanımız için ise yaşamak artık tek bir şey uğrunadır. O da Red John’u yakalamak. Bu yüzden oldukça kazançlı olan medyumluk işini bırakıp, CBI’ı da (Kaliforniya Araştırma Bürosu) manüpüle etmiş ve aralarına kendini danışman olarak kabul ettirmiştir. Patrick Jane’i diğer insanlardan ayıran en büyük özellik, keskin zekası ve insanları okuyabilmesidir. CBI adlı birim her bölümde farklı bir olayı çözerken, Red John davası da dizide ağır bir şekilde işlenmektedir.

Ayrıca Patrick Jane’in kural tanımaz ve alışılmışın dışında olan dava çözme yöntemleri, dizideki patronlarını kızdırsa da izleyiciye keyifli anlar yaşatmaktadır. Simon Baker’ın (Patrick Jane) müthiş oyunculuğu sayesinde dizi izlenebilir bir seviyeye gelmektedir. Eğer ben bağımsız senaryolu, ama alttan alttan da ana senaryonun ilerlediği dizilerden hoşlanıyorum diyorsanız, 8 sezonluk bu yapımı izlemenizi tavsiye ediyorum. Keyifli seyirler dilerim…

Yayımlanma Tarihi : 2008-2015
İMDB Puanı : 8.1
Benim Puanım : 8.0
Sonuç : İzlenmeli

Oyuncular: 
Simon Baker, Robin Tunney, Tim Kang, Owain Yeoman, Amanda Righetti

2 YORUMLAR

  1. Gerçekten çok sürükleyici bir yapım bugüne kadar en çok etkileyen dizilerden biri diyebilirim Sherlock ile lie to me filmin karma hali diyebiliriz ama simon baker oyunculugu müthiş ve bazı bölümlerde cinayet çözerken egleneceksiniz bence 8 puan az olmuş kesinlikle izlenmeli!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here