Ana sayfa İyi Yabancı Diziler Marco Polo – IMDb Puanı : 8.1

Marco Polo – IMDb Puanı : 8.1

917
0
PAYLAŞ

Tarihi dizilerden hoşlanıyor musunuz? Hemde eski Türk Tarihi. Marco Polo’nun hikayesini anlatan bu dizi, tarihi dizilere ve Orta Asya kültürüne ilgi duyanların ilacı olabilecek bir türdedir.

Marco Polo Konusu
13. yüzyılın son çeyreğinde, daha önce babasını hiç görmemiş olan Marco Polo, babasıyla tanışmasının ardından ipek yolu üzerinde ticaret hayatına atılmıştır. Kubilay Han, Marco Polo’nun babasına bir görev vermiştir. Bazı rahipleri sarayına istemektedir. Ama yolda rahipler ölmüş ve Marco Polo’nun babası başarısız olmuştur. Bunun üzerine Kubilay Han çok sinirlenir ve Marco Polo’nun babasına İpek Yolu üzerinde ticaret yapmasının yasaklandığını belirtir.

Ama Polo’nun babasının Kubilay Han’a ilginç bir teklifi olur. Oğlunu orada bırakmak kaydıyla ticaret yasağının kaldırılmasını teklif eder. Kubilay Han bu teklif karşısında önce şaşırır ama daha sonra kabul eder. Kubilay Han, Marco Polo’nun keskin zekasını ve gözlem yeteneğini fark eder ve ondan askeri ve siyasi konularda yararlanmaya başlar.

Eski Türk tarihine meraklıysanız, atalarımızın nasıl yaşadığı, gelenek, görenek ve töre ile ilgiliyseniz bu dizi tam size göre. Ben şahsen o zamanın ve mekanın çok iyi yansıtıldığını düşünüyorum. Bu güne kadar tarih kitaplarından okuduklarımızı ve ya öğretmenlerimizden duyduklarımızı görmek istiyorsanız, bu dizi izlemeniz gerektiğini düşünüyorum. Keyifli seyirler dilerim…

Yayımlanma Tarihi :2014-….
IMDb Puanı : 8.1
Benim Puanım : 8.3
Sonuç : İzlenmeli

Oyuncular : Benedict Wong, Olivia Cheng, Joan Chen, Zhu Zhu, Mahesh Jadu, Lorenzo Richelmy, Remy Hii, Tom Wu, Uli Latukefu, Chin Han, Stanislav Satko, Amr Waked, Kheng Hua Tan, Lawrence Makoare, Patrick Teoh, Chloe Luthi, Claudia Kim, Rick Yune, Shu An Oon, Vanessa Vanderstraaten, Nicholas Bloodworth, Ron Yuan

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here