Ana sayfa Dram Dizileri Pushing Daisies – IMDb Puanı : 8.4

Pushing Daisies – IMDb Puanı : 8.4

205
0
PAYLAŞ

Bizim çocukluğumuzda masallarımız vardı. Annemiz ya da babamız uyumadan önce yatakta, hemen yanı başımızda okurlardı bize bu masalları. Hayaller dünyasına dalardık bizde uyuyan güzel gibi. Kırmızı başlıklı kızın ninesine turta götürmesi gibi, bizde sever sayardık aile büyüklerimizi. Peki ya daha önce hiç duymadığınız bir masal olduğunu söylesem. Çocukluğunuzu hatırlatsam size, dönmek ister misiniz o günlere?

Pushing Daisies Konusu
Başrolümüz Ned, daha ilkokul çağlarındayken bir çeşit özel yeteneği olduğunu keşfeder. Ned cansız varlıkları, dokunarak tekrar canlandırabilmektedir. Günün birinde annesi ölür ve ona dokunarak onu tekrar diriltir. Ama bunun sonucunda bu gücün bir yan etkisi ortaya çıkar. Ned’in dirilttiği kişi sadece 1 dakika hayatta kalmalıdır. Eğer dokunup dirilttiği kişiyi tekrar dokunup öldürmez ise, onun yerine başka bir kişi ölmektedir.  Tüm bu garip olaylardan ve annesinin ölümünden sonra Ned turtacı dükkanı açar.

Ned’in bu yeteneğini keşfeden bir cinayet dedektifi, Ned’den cinayete kurban gidenleri 1 dakikalığına diriltmesini ister. Dedektif böylelikle kurbandan kendisini kimin öldürdüğünü öğrenebilecektir. Bir gün çocukluk aşkının gizemli bir şekilde hayatını kaybettiğini öğrenir ve onu diriltir. Ned çocukluk aşkı Chuck’ın tekrar ölmesini istememektedir. Birbirine aşık iki kişinin birbirlerine dokunamadan yaşamaları ilginç ve bir o kadar da komik bir hikaye ortaya çıkarmıştır. Çekimin yapıldığı mekanlardan yazı fontlarına kadar masalsı bir izlenim bırakan bu diziyi özellikle bayan dizi severlere tavsiye etmekteyim. Keyifli seyirler dilerim.

Yayımlanma Tarihi : 2007 – 2009
IMDb Puanı : 8.4
Benim Puanım : 8.0
Sonuç : İzlenmeli

Oyuncular : Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Jim Dale, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Field Cate, Sy Richardson

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here