Ana sayfa En İyi Yabancı Diziler Supernatural – IMDb Puanı : 8.6

Supernatural – IMDb Puanı : 8.6

589
0
PAYLAŞ

İnsanlar, popüler kültürün etkisiyle birlikte fantastik yapımlara, korku ve şiddet içeren içeriklere her zamankinden daha fazla prim tanımaya başladı. Fantastik dünyalarda işlenen konular, zombiler, korku ve şiddet filmleri listelerde daha üst sıralara tırmanmaya başladı. Bunun nedeni Freud’un iddia ettiği “cinsellik ve saldırganlık doğuştan gelen dürtülerdir” tezi mi yoksa başka bir şey mi? Bunun yorumunu size bırakıyorum.

Supernatural Konusu
Winchester kardeşler (Dean ve Sam) babalarının ortadan kaybolması sonucunda tekrar bir araya gelmişlerdir.  İki kardeşin anneleri, kardeşler daha küçükken doğaüstü bir varlık tarafından yakılarak öldürülmüş ve bunun üzerine kardeşler, babaları ile birlikte insanlığı korumak maksadıyla doğaüstü varlıkları avlamaya başlamışlardır. Bir zaman sonra avcılıkla uğraşmak istemeyen Sam babasıyla tartışmış ve bunun sonucu olarak evi terk etmiştir. Uzun yıllar boyu ailesinden uzak kalan Sam Jessica adlı bir kızla tanışmış, onunla birlikte evlilik hazırlığı yapmaktadır.

Abisi Dean Sam’,e babasının bir kaç haftadır kayıp olduğunu ve babalarını bulmak için kendisinin yarımına ihtiyaç duyduğunu söyler.  Dean kardeşi Sam’i tekrar avcılığa dönmesi için ikna etmeye çalışmışsa da bunda başarılı olamamıştır. O akşam eve döndüğünde hafızanda kalan tanıdık ama kendisini rahatsız eden bir manzarayla karşılaşmıştır. Yıllar önce annesinin başına gelenler şimdi Jessica’nın başına gelmektedir. Sam Jessica’nın alevler içinde yanarak ölmesine şahit olmuştur. Bunun üzerine Sam insanları bu yaratıklardan korumak ve Jessica’yı öldüren yaratığı bulup intikamını almak için tekrar avcılığa dönmeye karar verir. Winchester kardeşlerin başından geçen dramatik, duygusal, korku dolu ve komik maceraları işleyen dizi son zamanların en iyi yapımlarından birisi olarak gösterilmektedir.  Korku, gerilim ve fantastik öğeleri barındıran bu yapımı tüm dizi severlere şiddetle önermekteyim. İyi seyirler dilerim…

Yayımlanma Tarihi : 2005-….
IMDb Puanı : 8.6
Benim Puanım : 8.5
Sonuç : Kesinlikle İzlenmeli

Oyuncular : 
Jared Padalecki, Jensen Ackles, Misha Collins, Jim Beaver, Mark Sheppard

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here