SON YAYINLAR

recent

Vikings - IMDb Puanı : 8.6

Son 10 yılda oldukça kaliteli tarih temalı diziler piyasaya sürüldü. Spartacus, Rome, The Tudors, Marco Polo, Da Vinci Demons'ı bu türün en önemli yapımları olarak gösterebiliriz. 2013 yılında bu muhteşem dizilerin arasına bir tanesi daha eklendi. Vikings.


Vikings Konusu:
Dizi genel olarak baskın, yağma ve ticari ilişkiler üzerinde yoğunlaşmış, erken ortaçağ diye tabir ettiğimiz bir zamanda yaşayan Viking'leri anlatmaktadır. Çekimleri İrlanda'da gerçekleştirilen dizide, bir kabile reisi olan Ragnar Lothbrok'un hayatı ve destansı hikayeleri öne çıkarılmaktadır. 8. yüzyılın sonlarına doğru, Ragnar basit bir çiftçi iken bağlı bulundu kabilenin Earl'üne (Kabile Reisi) başkaldırıp yerine geçmiştir.


Yaşadıkları bölgedeki toprakların tarım için elverişli olmadığına kanaat getiren Ragnar halkınıda ikna ederek İngiltere'nin kuzey ve doğu sahillerine seferler düzenlemiştir. Zaten tarih boyunca da bu pagan, korkusuz ve savaşçı topluluk İngiltere'deki krallıkların başına ciddi anlamda bela olmuştur. Haklarında oldukça az yazılı kayıt ve görsel bilgi bulunan, kendileri hakkındaki tarihi bilgilerin büyük çoğunluğu destanlardan elde edilen Vikinglerin ya da diğer adlarıyla Norsların anlatıldığı bu diziyi siz dizi severlere şiddetle tavsiye ediyorum. Keyifli seyirler dilerim...

Yayımlanma Tarihi : 2013-....
IMDb Puanı : 8.6
Benim Puanım : 8.5
Sonuç : Kesinlikle İzlenmeli

Oyuncular :  Travis Fimmel, Clive Standen, Gustaf Skarsgård, Katheryn Winnick, George Blagden, Jessalyn Gilsig, Maude Hirst, Alyssa Sutherland, Jefferson Hall, Alexander Ludwig, Linus Roache, John Kavanagh, Moe Dunford, Edvin Endre, Cormac Melia, Gaia Weiss, Cathal O'Hallin, Donal Logue

Vikings - IMDb Puanı : 8.6 Reviewed by Dizi Klübü on 17:10:00 Rating: 5

4 yorum:

 1. Adsız1/11/2016

  Dizi açıklamasını okuduktan sonra merak ettim doğrusu. Keşke bölümleri de izleyebilme imkanımız olsaydı burada

  YanıtlaSil
 2. Sinan Mert6/22/2016

  Daha bugün bu dizi hakkında konuştuk boşluğunda mutlaka basliycagim.

  YanıtlaSil
 3. Akıcı bir senaryoya ve gerçekçi işleyişi ile güzel bir dizi. Arkadaşımın önerisi üzerine başlamıştım.

  YanıtlaSil
 4. Herkes tarafından çok övüldüğünü görüyorum ama bir türlü başlamak nasip olmadı, en kısa sürede uygun bir an bulup diziye başlamayı düşünüyorum.

  YanıtlaSil

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Powered by Blogger.