Ana sayfa Yabancı Dizi Haberleri Fargo 3. Sezonunda da Ekranlarımızda Olacak

Fargo 3. Sezonunda da Ekranlarımızda Olacak

174
0
PAYLAŞ

Kablolu kanallardan FX’in antoloji tarzı serisi Fargo, 10 bölümden oluşacak 3. sezon onayı aldı. İlk sezonuyla Coen biraderlerin aynı adlı filmi diziye uyarlamasıyla başlamıştı. Şu anda devam eden 2. sezon ise 1970’lerde geçen hayali bir olayı anlatıyor. Dizinin 3. sezonunda hangi hikaye ve olayı anlatacağı ise henüz belli değil. Sezonun ardından reytinglerinde küçük bir düşüş olsa da eleştirmenlerden ve seyircilerden olumlu not almasıyla 3. sezonunu aldı. Dizinin onay almasıyla ilgili yönetici yapımcılardan Noah Hawley “Uyarladığımız seriyi sadece bir sezonluk mini dizi olarak planlamıştık, bugün ise 3. sezonla ilgili konuşuyoruz. Desteğini esirgemeyen FX yöneticilerine ve izleyicilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Fargo’nun Konusunu Hatırlayalım
Amerikan dizi ve film endüstrisinin yılladır bizi izlettiği ve hatta ezberlettiği klişelerden, bir tanesi ile bu yazıya başlamak istiyorum. Bildiğiniz gibi Hollywood yapımlarında mutlaka ezik(loser) bir tipleme vardır. Bu ezik tiplerin ızdırapları ilkokul çağlarından itibaren başlar. İlkokul, orta okul, lise, üniversite hayatları boyunca popüler erkeklerin eşek şakalarına ve  dayaklarına, popüler kızlarında alaycı ve aşağılayıcı gülüş ve bakışlarına maruz kalırlar.Bu ezik tipler ikiye ayrılırlar. İlk grup ilahi bir güçle, olmayacak bir şeyi başarır, bir saç kesimi ve gözlüğün fırlatılmasıyla süperstar olup çıkarlar. İkinci gruptakiler ise hayatlarına ezik olarak devam ederler ve ezik olarak ölürler. Bu dizinin yapımcıları yukarıda bahsettiğim klişeyi farklı bir şekilde yorumlamışlar. Evet, ana karakterimiz ezik. Hatta süper ezik, eziklerin önde gideni, bayrak sallayanı vs …. Ama bu arkadaş ne yaparsa yapsın izleyicide bir sıperstar izlenimi bırakamıyor(zaten o tiple pek bir şansı da yok). Hatta ne süperstarı , adam yine bildiği ezik. Geçelim dizinin konusuna;

Dizi Minnosata’nın Bemidji isimli bir kasabasında geçmektedir. Psikopat ve tehlikeli bir seri katil olan Lorne Malvo bagajında ceset taşırken bir geyiğe çarpar. Kasaba hastanesinde Lester Nygaard ile karşılaşır. İkiside sıralarını beklerken aralarında bir sohbet başlar ve tehlikeli katilimiz, Lester’a olmayacak tavsiyelerde bulunur. Lester hayatı boyunca başarısız olmuş, çevresi, arkadaşları ve özellikle de karısı tarafından sürekli aşağılanan biridir. Hastanedeki o gün Lorne Malvo ile yaptığı o sohbet, Lester’ı oldukça etkilemiş ve hatta karakterini yeniden şekillendirmiştir.  Psikopat katil Malvo , hayatı boyunca ezilmiş Lester, kasabanın polislerinden Molly Solverson ve Molly’nin arkadaşı Gus Grimly etrafındaki olayları konu alan bu muhteşem yapımı herkese şiddetle öneriyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here