SON YAYINLAR

recent

Better Call Saul 2. Sezonundan 3 Bölüm Kesik Yedi


Better Call Saul dizisi AMC kanalının en sevilen ve önemli yapımları arasında yer almaktadır. Kara mizah olarak anılan ve aslında kategorik olarak suç draması sayılan dizi geçtiğimiz sezon ciddi bir çıkış yakalamıştı. Özellikle Emmy ödüllerinde 7 dalda aday gösterildiğinde herkes tarafından konuşulduğunu söyleyebiliriz. Breaking Bad dizisinin avukatını izleyenler hatırlayacaktı. Sahtekârlıklarıyla meşhur olan Jimmy McGill dizide Walter White’ın avukatlığını yapıyordu. Bir diğer ismi ise Saul Goodman olarak anılıyordu. Bu karakterin çok daha iyi olduğu günlerin anlatıldığı yan dizide başrolü Bob Odenkirk üstleniyor.

Geçtiğimiz günlerde gelen bir habere göre Better Call Saul 2.sezonu 10 bölüme düşürüldü. İlk olarak 13 bölümlük bir anlaşma imzalanmış ve çekimlerine başlanmıştı. Buna göre dizi 15 Şubat 2016 tarihinde 2.sezon prömiyerini yaparak tekrar izleyiciyle buluşacaktı. Bu bölüm kısaltma olayından sonra akıllara Better Call Saul iptal mi edilecek soruları gelmeye başladı. Şimdilik ne kanal yetkililerinden ne de dizinin yapımcılarından bu şekilde bir açıklama gelmese de bölümlerin kısaltılması bu noktada bir algı uyandırdı.


Better Call Saul Dizisini Bir Hatırlayalım;
Kanunlarla başın düşerse dara, en iyisi Saul Goodman'ı ara. Breaking Bad izleyen herkes, üçkağıtçı, fırıldak birazda sevimli avukat Saul Goodman'ı hatırlayacaktır. Pis işlerin avukatıdır kendisi. Kendisine gelen müşteriden koparacağı paranın kokusunu alamaya görsün, 40 takla atar işi bağlamak için. Peki siz Saul Goodman olarak tanıdığınız adamın, şimdiki haline gelmeden önce ortalıkta "Jimmy McGill"  adıyla cirit attığını biliyor muydunuz? İşte Better Call Saul'da Jimmy McGill'in, Saul Goodman'a evrilmesini anlatıyor.

Bundan altı yıl önce son derece dürüst ama yarı zamanlı bir avukat olarak çalışan Jimmy, işinde oldukça başarısızdır. Breaking Bad'de hatırladığınız masaj salonunun arkasındaki küçücük bir odayı home-ofis olarak kullanan Jimmy'nin işleri yolunda gitmemektedir. Para kazanmak için kötü insanları savunma fırsatı eline geçse de, bunu pek istemektedir. Ama ekonomik durumuda sürdürülemez hale gelmiştir. Hayata bakışı ve karakteri yavaş yavaş değişen Jimmy'nin Saul'a dönüşmeye başladığı bu harika dram dizisini tüm dizi severlere öneriyorum. Keyifli seyirler dilerim...

Yayımlanma Tarihi : 2015-....
İMDB Puanı : 8,9
Benim Puanım : 9.0
Sonuç : Kesinlikle İzlenmeliOyuncular : Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Patrick Fabian, Michael Mando, Michael McKean

Better Call Saul 2. Sezonundan 3 Bölüm Kesik Yedi Reviewed by Dizi Klübü on 19:49:00 Rating: 5

1 yorum:

  1. Suat Can6/14/2016

    breaking bad dizisinden önce avukatımızın hayatını öğrenmek çok iyi geldi. harika bir dizi merakla bekliyorum.

    YanıtlaSil

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.