Ana sayfa Yabancı Dizi Haberleri Into The Badlands’e 2. Sezon Onayı Geldi

Into The Badlands’e 2. Sezon Onayı Geldi

945
0
PAYLAŞ

Bu dizi Starz kanalının bir pişmanlığı olacak. İlk önce Starz kanalı için çekilen ama bir takım sebeplerden  AMC’de yayın hayatına başlayan Into the Badlands, 2. sezon için onayı aldı. İkinci sezonun kaç bölümden oluşacağı ise şu an için belli değil. Dizinin ilk sezonu Starz kanalı için 8 bölüm olarak planlanmış, bunun yanında AMC kanalı da tutmayacağını düşünerek bölüm sayısını 6’ya düşürerek ilk sezon onayını vermişti. Hiçkimsenin böyle bir giriş yapacağını beklemediği Into the Badlands, başta kanalı olmak üzere herkesin yüzünü kara çıkarmış gibi görünüyor. Çünkü The Walking Dead gibi önemli ve büyük bir prodüksiyonun arkasından yayınlanmasına rağmen, dizinin ilk bölümü 4.2 reyting ve 8.3 milyon kişi tarafından izlenerek çok sağlam bir giriş yaptı. Bu kapsamda dizi AMC kanalının en çok izlenen üçüncü dizisi oldu. The Walking Dead bitmesine ve desteğini aldığı herhangi bir dizi olmayan Into the Badlands geçtiğimiz Pazar akşamı yayınlanan dizinin 4. bölümü 1.1 reyting ve 2.42 milyon kişi tarafından izlendi.

Into the Badlands dizisini bir hatırlayalım;
Çorak topraklarda neler oluyor? Yoksa yeni bir efsane mi doğuyor? Of! of! of!.. O nasıl başlangıçtır. Ben böyle bir dövüş sahnesi görmedim desem yalan olmaz. Adamlar  resmen dovüş sahnelerinden sanat yapmışlar, hatta bu konuyu gerçekten başka bir boyuta taşımışlar. Hepimizin malumu ünlü fizikçi Albert Einstein’ın önemli bir sözü vardır : “3. dünya savaşında hangi silahların kullanılacağını bilmiyorum ama, 4. dünya savaşı taş ve sopalarla yapılacaktır.” Bu sözden yola çıkarak size eskilerde bir filmi hatırlatmak istiyorum. Hani 3. dünya savaşı olmuş, dünya yok olmanın eşiğinde ve insanlar taş ve sopalarla birbirlerine saldırmaktadırlar. Hatta bir kaç ay önce konsol oyunu da çıktı. Evet tam da tahmin ettiğiniz gibi, Mad Max. Ben bu diziyi Mad Max’e oldukça benzettim.

Yaşanan felaketlerden sonra, artık bildiğimiz dünya yok olmuştur. Bu felaketlerden sonra hayatta kalan insanlar geçmişe dair bir çok şeyi unutmuştur. Dünya artık 7 tane derebeyi tarafından yönetilmektedir. Her baronun, topraklarını ve kaynaklarını korumak için kurduğu, katillerden oluşan bir ordusu vardır. Bu ordunun askerleri çocukluktan beri eğitilmektedirler. Ve bu askerler baronlarına koşulsuz sadakatle bağlıdırlar. Ben bu askerleri biraz “lekesizlere” benzettim(bkz. Game Of Thrones). Bu katil askerlere verilen genel ad ise kırpıcılardır. Kale adı verilen bölgenin baronu olan Quinn ve onun vekili olan Kırpıcı Sunny etrafında şekillenen dizi, “Breaking Bad” efsanesinin kanalı AMC’de yayınlanmaktadır. Aksiyon türünü ve dövüş sahnelerini sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir yapım olan Into The Badlands’i tüm dizi severlere şiddetle öneriyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here