Ana sayfa Yabancı Dizi Haberleri Yeni Dizi Narcos, Game Of Thrones’u Geçti

Yeni Dizi Narcos, Game Of Thrones’u Geçti

363
0
PAYLAŞ

Son yıllardaki en popüler ve bir çok önemli işe imza atan kanallarından Netflix yöneticisi Ted Sarandos’un yaptığı açıklamaya göre, Narcos çok büyük bir başarı elde etti. Bundan 4 ay önce (Ağustos 2015) seyircileriyle buluşan Narcos, açıklamaya göre şu an Netflix’in en çok izleyici çeken yapımı olarak açıklandı. New York UBS Global Media ve İletişim Konferansında açıklamalarda bulunan Ted Sarandos’a göre, Netflix’in Narcos’u HBO’un efsane seri Game of Thrones’a ait olan izlenme rekorunu eline almış durumda.

Ted Sarandos: ” Eğer biz 2. sırada yer alıyorsak bundan mutlu olur ve kendimizle gurur duyarız. Ama durum gerçekte böyle değil. Reyting aletleri herkesin evinde yok ve tüm izleyicilerin ne izlediğini ölçemiyor ” dedi. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir ankette ise, kablolu yayınların izlenme oranlarında Game of Thrones ilk sırada yer alırken, Narcos ikinci olmuştu. Netflix yönetiminin ortaya attığı bu iddia sadece bir varsayımdan ibaret olsa da, izlenme oranlarını ölçen aletlerin, tüm izleyicileri de ölçmediği bir gerçek. Bu iki kanalın yapımlarının sadece HBO ve Netflix üzerinde izlenmediği, başta ABD olmak üzere tüm dünyada yasal olmayan yollarla da izlendiğini belirtmeme gerek yok sanırım. Bu yüzdendir ki bu iddianın tamamen uydurma olduğunu kanıtlayacak bir veride ne yazıkki elimizde bulunmuyor.

Master Of None, Orange is the new black, House of Cards ve Jessica Jones gibi ciddi yapımları elinde bulunduran Netflix, piyasayı sadece HBO’ya bırakmayacağını bu pastadan büyük bir pay alacağını ve HBO’nun karşısında ciddi bir rakip olacağını kanıtlamış durumda. 2016 yılında 30’da fazla diziyi izleyiciyle buluşturmayı planladığını açıklayan Netflix karşısında HBO’nun nasıl bir atak yapacağı ise merak konusu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here