Ana sayfa Bilim Kurgu Dizileri Haven – IMDb Puanı : 7.6

Haven – IMDb Puanı : 7.6

400
0
PAYLAŞ

Bazı diziler vardır ilk 4-5 bölüm çok sıkıcı başlar, içinizden bu biçim dizi diye geçirip izlemeyi bırakırsınız. Diziyi bırakmanız ileride sizin için doğru bir karar olarakta nitelendirilebilir ya dabüyük pişmanlıkta yaşatabilir. Misal efsane dizi Breaking Bad’ de bu kategoriye girmektedir. Bildiğiniz gibi BB’nin ilk bir kaç bölümü sıkıcıdır. Ana senaryo çok ağır işlemektedir. İşte o ilk bir kaç bölüme dayanan bünyeleri ise muhteşem bir yapım beklemektedir. Kimi diziler vardır sıkıcı başlar daha sonra daha da kötüleşip, kendini iptal ettirmesiyle son bulur.

İşte bu gibi durumlarda belli bir yerden sonra diziyi izlememek doğru bir karardır. Bazısı vardır yine ilk dört beş bölüm sıkıcı başlar sonradan kendisini yavaş yavaş toplamaya başlar. Ve kendini bulduktan sonra o temposunuzu ve çizgisini korumaya devam eder. Bugün burada konusundan bahsedeceğimiz “Haven” adlı dizide son olarak belirttiğim temposunu yukarı çıkaran diziler kategorisini girmektedir. Sadece ilk 4-5 bölüm kasmak gereklidir.

Haven Konusu
Dizimiz, usta yazar Stephen King’in  eseri olan “The Colorado Kid” isimli kitabından uyarlanmıştır. Her ne kadar uyarlanmış desekte senaristler sağolsun kitaba pek bağlı kalmamışlardır.
FBI ajanı olan Audrey Parker, ilk bakışta olağan görünen bir olayı gün yüzüne çıkarmak için, dizinin de ismini aldığı “Haven” isimle kasabaya gelir.  Audrey’nin gelişiyle tesadüfen garip olaylar olmaya başlamış ve bu da ajanımızın dikkatini çekmiştir. Ve kasabada yaşayan halkın bir kısmının doğa üstü etkileri olduğu fark eder. Bu olaylar yaşanırken, kasabada yayın yapan bir gazetenin eski bir baskısında, kendisine tıpa tıp benzeyen birinin resmini görür. Bu resimden sonra Audrey’nin kafasında bir soru belirmiştir. Acaba bu resimdeki kadın kendisinin öz annesi olabilir miydi? Dizi bağımsız senaryosuyla her bölümde başka bir olayı işlerken, ana senaryo da alttan resimdeki gizemli kadın ile Audrey’nin ilişkisini incelemektedir. Yukarıda da belirttiğim gibi ilk bir kaç bölüm sabredip diziye devam etmeniz durumunda, ilerleyen bölümlerde dizi güzelleşmeye başlayacaktır. Keyifli seyirler dilerim…

Yayımlanma Tarihi: 2010-2015
IMDb Puanı: 7.6
Benim Paunım: 7.9
Sonuç: İzlenebilir

Oyuncular: Emily Rose, Lucas Bryant, Eric Balfour, Richard Donat, John Dunsworth, Adam Copeland

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here