Ana sayfa Dram Dizileri House Of Cards – IMDb Puanı : 9.0

House Of Cards – IMDb Puanı : 9.0

732
1
PAYLAŞ

Eğer siyasetçileri, halkına hizmet etmek için birbirleriyle yarışan insanlar olarak görüyorsanız, siyaseti ise halkı devamlı daha mutlu etme aracı olarak biliyorsanız bu yazıyı okuyarak boşa vakit kaybetmeyin. Sizleri çok daha mutlu edecek konulara yönelmeniz hem sizin hemde bizim için daha hayırlı olacaktır. Eğer ki, “Burası Türkiye kardeşim, sen ne saçmalıyorsun, saf mı sandın bizi” diyorsanız, biraz sonra anlatacaklarım oldukça ilginizi çekebilir.

Uzun zaman önce internet aleminde hakkında oldukça olumlu yorumlar okuduğum, bu yüzdende bir süre izlemeyip bölümlerini birikmesini beklediğim House of Cards’ın ilk sezonunu geçtiğimiz günlerde izledim. İyi ki de izlemişim. Politikayı ve politikacıları gerçek yüzleriyle anlatan, büyük balığın küçük balığı daima yuttuğu, insanların birbirlerini devamlı arkadan bıçakladığı, gündüz vakti kurulan ittifakların akşam olmadan dağıldığı, insanların para için değilde makam mevki için bedenlerini sattığı, kısacası herkesin Brütüs olduğu bu diziyi uzun zamandır beklettiğime hem üzüldüm, hem de yayınlanan bölümleri arka arkaya izleme şansım olduğu için sevimdim.

House Of Cards Konusu:
Başrolünde iki oscar ödüllü Kevin Spacey’nin olduğu dizinin konusu ise şöyledir. Francis Underwood neredeyse tüm yaşamını  Beyaz Saray’da geçirmiş hırslı bir politikacıdır. Uzun zamandır Beyaz Saray’da bulunan Underwood, tüm üst düzey bürokratları tanımaktadır. Bununla beraber bu bürokratların her türlü kirli çamaşırlarını da bilmektedir. Dana önce kendisine vaat edilen Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı’na başkasının atanmasından sonra kendisi kadar zeki ve hırslı eşi Claire ile birlikte bu kirli dosyaları gün yüzüne çıkarmak için planlar yapmaya başlarlar.  Planlarını bir bir uygulayan hırslı ikilimiz, bazen planlarında başarıya ulaşırlarken bazen ise bir çıkmazda kendilerini bulacaklardır. Hırslı ve gözü kara politikacımız Frank Underwood’un Beyaz Saray’daki yükselişini ilgiyle takip edeceğinizi düşünmekteyim. Makam mevki elde etmek ve yükselmek için gerekli olan tek kuralın “başkasının sırtına basarak basamakları çıkmak” olduğu bu diziyi tüm dizi severlere şiddetle önermekteyim. Keyifli seyirler dilerim…

Yayımlanma Tarihi: 2013-….
IMDb Puanı: 9.0
Benim Puanım: 9.1
Sonuç: Kesinlikle İzlenmeli

Oyuncular: Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Nathan Darrow, Mahershala Ali, Michel Gill, Molly Parker, Derek Cecil, Rachel Brosnahan, Sakina Jaffrey, Kristen Connolly, Jimmi Simpson

1 YORUM

  1. Bu tür dizileri seven(siyaset, politika, entrika) herkesin mutlaka izlemesi gereken bir başyapıt. Her bölümden ders çıkarılabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here