Ana sayfa En İyi Yabancı Diziler Master Of None – IMDb Puanı : 8.5

Master Of None – IMDb Puanı : 8.5

576
0
PAYLAŞ

Son yıllarda oldukça iyi işlere imza atan ve büyük sükse yapan Netflix kanalı, Sense8, Daredevil, House of Cards, Narcos, Jessica Jones gibi harika yapımların ardından yeni bir dizi ile karşımıza çıktı. İlk olarak yaklaşık 50 gün önce 6 Kasım 2015 tarihinde tüm bölümleri yayınlanan Master of None’un ilk sezonu toplam 10 bölümden oluşmaktadır. Dizinin yaratıcıları Aziz Ansari ve Alan Yang’dır. Aziz Ansari bunun yanında dizinin başrol oyunculuğunu da üstlenmiştir.

Master of None Konusu
Hint komedilerini her zaman sevmişimdir. Hintli oyuncuları nedense komedi türüne hep uygun olarak görmüş, onların  jest ve mimiklerini oldukça başarılı bulmuşumdur. Dizinin merkezinde yine bir Hintli karakter durmaktadır. Hint asıllı olan ama New York’ta doğup büyüyen Dev, hayatını reklamlarda ve sinema filmlerinde oyunculuk yaparak sürdürmektedir.

Dizi bağımsız bir senaryoya sahiptir. Yani belli bir ana konu olmaksızın her bölümde farklı konular ele alınmaktadır. Bu konular ise genelde, Aziz Ansari yani Dev’in kafa karışıklıkları, yaşam tarzı, hayata nasıl baktığı ve olaylar karşısındaki düşünceleri tarzındadır. Dizide Dev’in arkadaş grubunun her birinin ayrı bir ırktan olması (Bir Beyaz, Bir Siyahi, Bir Hintli ve Bir Asyalı) hoş bir ayrıntı olarak gözümüze çarpmaktadır. Henüz 2. sezonu ile ilgili bir bilgi bulunmasa da ilk sezon bölümlerinin sizi eğlendireceğini düşünüyorum. Umarım daha önce çok sevdiğim komedi dizisi olan Outsourced gibi bu da iptal edilmez. Keyifli seyirler dilerim…

Yayımlanma Tarihi: 2015-2016
IMDb Puanı: 8.5
Benim Puanım: 8.5
Sonuç: Kesinlikle İzlenmeli

Oyuncular: Aziz Ansari, Noël Wells, Lena Waithe, Eric Wareheim

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here