Ana sayfa Fantastik Diziler Sleepy Hallow – IMDb Puanı : 7.6

Sleepy Hallow – IMDb Puanı : 7.6

371
0
PAYLAŞ

Sleepy Hollow aslında 1999 yılında sinemalarda boy gösteren fantastik macera türlerini barındıran bir Tim Burton filmidir. Film, Amerikalı bir yazar olan Washington Irving’in “Başsız Süvari” isimli hikâyesinden sinemaya uyarlanmıştır. Başı olmayan bir süvarinin ve genç bir polisin hikâyesinin anlatıldığı filmin başrolünde ünlü oyuncu Johnny Depp oynamıştır. Film ayrıca “En İyi Sanat Yönetmenliği ” dalında Akademi Ödülü almıştır.

Washington Irwing’in “The Legend of Sleepy Hollow” isimli çok önceki zamanlarda yazılan klasik hikâyesinin üstüne dayanmakta olan film, korku, fantazi ve romantizmin karışımı bir eser olarak karşımıza çıkmaktadır. Beetlejuice, Batman, Batman Returns, Edward Scissorhands, Ed Wood ve Mars Attacks! gibi unutulmaz filmlerin yönetmeni Tim Burton’un yönettiği film hikâyesi, ortamı ve karakterleriyle tamamiyle klasik Tim Burton havasını veren film resimlerden de gördüğümüz kadarıyla sinematografik yönden bir şahesere benzemektedir.

Sleepy Hallow Konusu
Dizinin konusu ise; takvimin 1799 yılını gösterdiği zamanlarda Ichabod Crane kendine has yöntemleri olan ve davaları çözmede gösterdiği çalışkanlık ve azmi ile diğer polis memurlarından farklı ve daha yetenekli olan bir polis olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yeteneklerini amirlerinin kendisine verdiği görevleri yerine getirmek için kullanmaktadır.

New England bölgesindeki Sleepy Hallow isimli küçük bir köyde seri cinayetler işlenmektedir. Sadece köy halkının bildiği ve anlattığı efsaneye göre bu cinayetler  gece vakti ortaya çıkan başı olmayan ve siyah atlı bir süvari tarafından işlenmektedir. Ichabod Crane ise bu seri cinayetlerin üstündeki giz perdesini kaldırmak ve davayı çözmek için bu küçük köye gönderilir. Bu tür mit ya da efsanelere inanmayan bilim ve mantık çerçevesinde hareket eden Ichabod Crane, davayı çözmeye uğraşırken kendiyle çelişkiye düşmeye başlayacaktır. Bu tür fantastik, gizem, gerilim türü dizilerden hoşlanıyorsanız bu diziye bir şans verebilirsiniz. Keyifli seyirler dilerim…

Yayımlanma Tarihi: 2013-….
IMDb Puanı: 7.6
Benim Puanım: 7.5
Sonuç: Yoklukta Gideri Var

Oyuncular: Tom Mison, Nicole Beharie, Lyndie Greenwood, Katia Winter, Orlando Jones, John Noble

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here