Ana sayfa Dram Dizileri Sons Of Anarchy – IMDb Puanı : 8.7

Sons Of Anarchy – IMDb Puanı : 8.7

571
3
PAYLAŞ

Ahali, bir dizi düşünün, her bölümün sonunda bir sonraki bölümü izlememek için kendinizi zor tutuyorsunuz, bir dizi düşünün, içerisinde onlarca karakter var olan, buna rağmen her sezonun sonunda bu karakterlerden en babalarını kaybetse bile bir şekilde yoluna devam etmesini bilen. Bir şekilde aynı tadı izleyiciye hissettiren. Bir sürü kötü adam var ama bir o kadar da iyi adam, bazen kötülerin melekleşirken bazen iyilerin şeytanlaşabiliyor ve siz buna şaşırmıyorsunuz, çünkü herkesin her şeyi yapabileceğini biliyorsunuz. Kurt Sutter denen eleman o kadar güzel yazıyor ki, bunun üstüne de oyuncular altta kalmayıp o kadar güzel işler çıkarıyorlar ki, hikayenin gidişatı her an sizi şaşırtabiliyor.

Bir dizi düşünün, her bölüm dinlediğiniz sountrackleri toparlasanız aylarca dinlemekten sıkılmayacağınız muhteşem bir şarkı listesi oluşturursunuz kendinize. Hangi tür müzikten hoşlandığınızın hiç bir önemi yok, o melodileri öyle güzel dağıtıyorlar ki bölümlere, sırf o şarkılar yüzünden gözünüzden yaş bile damlayabiliyor, sadece o parça sayesinde yapıma olan hayranlığınız kat be kat artıyor.

Sons Of Anarchy Konusu
Geçelim dizimizin konusuna; Californiya Central Valley’de, Charming adlı bir kasabada, yasa dışı işler yapan, aynı zamanda Charming’deki suçları ve suçluları kontrol altında tutmaya çalışan ve diğer yandan da kanunlarla mücadele eden bir motosiklet kulübünün maceralarını anlatmaktadır.

Asıl olarak tüm dünyada bilinen “Hells Angels” adlı motosiklet kulübünden esinlenerek bu diziye uyarlama yapıldığı düşünülmektedir. Dizinin yapımcısı ve yönetmeni Kurt Sutter’ın dizinin oyuncu kadrosuna Efsanevi Hells Angels üyesi Sonny Barger’ı Lenny “The Pimp” Janowitz rolünde dahil etmesi bunun en büyük göstergesidir. Bu motosiklet kulübü aynı zamanda “SAMCRO” olarak da bilinmektedir. Açılımı “Sons of Anarchy Motorcycle Club Redwood Originals” şeklindedir. Dizide de pek çok kez bu adla anılmaktadır.

Dizinin ilk bölümlerinde Çetenin lideri (president) Clay Morrow’dur. Jax ise başkan yardımcısıdır (VP, Vice President). Clay, başkanlık görevini kulübün kurucusu ve Jax’in babası olan Teller John Teller’dan, Gemma ile ortak kurduğu bir kumpas sonucu elde etmiştir. Kulübün kuruluş amacında bu yasadışılık yoktur, Clay bu nedenle ele geçirmek istemiştir. Jax’in eline babasından kalma anı defterleri geçmiştir. Bu anıları okudukça olayın aslında bilindiği gibi olmadığını anlamaya başlar ve kulübü yeniden eski haline döndürmek için bir çabaya girer.

Jax, babasına kurulan kumpası fark edince akıllıca hamlelerle başkanlığı eline alır ve Clay’in başkanlığına son verir. Fakat Clay, göçebelerden 3 kulüp üyesini, sattıkları eroinden yüzde vermeyi vaat edip kiralamış, sonrasında gece halktan kişilerin evlerine baskın düzenletip, kasabayı kaosa sürüklemeye çalışmıştır. SAMCRO sadece kendi içinde ki işlerle değil aynı zamanda diğer çeteler,IRA ve devlet yetkilileri ile de uğraşmak zorunda kalmıştır.Kulübün asıl geliri silah kaçakçılığıdır,ama zamanla farklı işlere de girmişlerdir ve Jax Teller kulübün yasal işlerle ilgilenmesi için uğraşmıştır.

Yayımlanma Tarihi: 2008-2014
IMDb Puanı: 8.7
Benim Puanım: 8.8
Sonuç: Kesinlikle İzlenmeli

Oyuncular: Charlie Hunnam, Mark Boone Junior, Katey Sagal, Kim Coates, Tommy Flanagan, Theo Rossi, Dayton Callie, Maggie Siff, Ron Perlman, David Labrava, Ryan Hurst, William Lucking, Michael Ornstein, Winter Ave Zoli

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here