Ana sayfa İyi Yabancı Diziler The Big C – IMDb Puanı : 8.1

The Big C – IMDb Puanı : 8.1

237
0
PAYLAŞ

Bugün sizlere Showtime kanalının dizisi The Big C’yi anlatacağım. Dizi, 2010 yılında başlayan ve kısa sürede önemli bir izleyici kitlesi oluşturup gönüllere taht kuran bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. İçinde bir çok duyguyu barındıran The Big C, yeri geldiğinde hüngür hüngür ağlatırken yeri geldiğinde de size kahkahayı bastırıyor. Bu iki durumda da gözümüz yaş gelmeside hoş bir ayrıntı olmuş 🙂 Gerçi Showtime kanalının temel hedefi de bu sanırım. İnsanların dizilerden farklı duyguları bir arada tatması. Bu yüzdendir ki içinde her türlü duyguyu barındıran dizileri yayınlayıp ortaya enfes işler çıkartıyorlar.

The Big C Konusu
Lafı fazla dolandırmadan dizimizin konusuna geçecek olursak, 3 Oscar adaylı Laura Linney’in hayat verdiği Cathy Jamison‘ın yaşadıklarını ve başından geçenleri anlatılmaktadır. Cathy, öğretmenlik mesleğiyle geçimini sağlayan, bir süre önce kocasından ayrılmış ve oğluyla hayatını sürdüren bekar bir annedir. Ama daha genç yaştayken kanser olduğunu öğrenince hayatı bir anda allak bullak olmuştur.

Bir taraftan oğlu Adam‘la ilgilenen, bir taraftanda  sokaklarda düşüp kalkan kardeşi Sean‘la uğraşan Cathy’nin başındakiler bunlarla da sınırlı değil. Çatlak komşusu Marlene, öğrencisi Andrea , hastalığı sırasında kendisine hep destek olan doktoru Todd da dizimizin değişmezlerindendir. Hikaye böyle sıradan gibi dursa da, o sıradan hikayeye şahane bir senaryo yazılması sonucu ve oyuncuların çıkardıkları muhteşem performans sonrası ortaya çok sağlam bir dizi çıkmış.Oyunculuklar, izlerken verdiği duygu, nasıl geçtiğini anlamadığınız  The Big C, size oldukça dolu bir 30 dakika sunmaktadır. Keyifli seyirler dilerim.

Yayımlanma Tarihi: 2010-2013
IMDb Puanı: 8.1
Benim Puanım: 8.2
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Laura Linney, Oliver Platt, Gabriel Basso, John Benjamin Hickey, Gabourey Sidibe, Phyllis Somerville

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here