Ana sayfa En İyi Yabancı Diziler Arrested Development – IMDb Puanı : 9.0

Arrested Development – IMDb Puanı : 9.0

536
0
PAYLAŞ

2000’li yılların başından itibaren bir çok iyi komedi dizisi ekranlarımıza girdi. Bu dizilerden bazıları kalitesiyle hemen gönlümüzde taht kurmayı başardı. Bu dizilere How I Met Your Mother ve The Big Bang Theory gibi örnekler verebilirim. Ülkemizde diğer iki dizi kadar popüler olmasa da en az onlar kadar kaliteli başka bir yapım daha mevcut Arrested Development. Nedendir bilinmez gerek Amerika’da gerekse ülkemizde pek fazla seyirci çekemeyen dizi, ilk dört sezonunun ardından iptal tehlikesiyle karşılaşmış ve diziye uzunca bir süre ara verilmişti. Ama gelen son haberlere göre dizinin 5. sezonu kesinleşmiş durumda ve 17 bölümden ibaret olacak.

Arrested Development Konusu
California’nın Orange Country şehrinde yaşayan Bluth ailesi son derece varlıklıdır. Ama günün birinde babalarının yaptığı bir sahtecilik sonrasında tüm mal varlıklarına ve sahipleri oldukları Bluth müteahhitlik şirketine el konulmuştur. Ellerinde sadece lüks evleri kalmıştır. Ailenin tek aklı başında olan çocuğu Micheal, 13 yaşında oğlu olan bekar bir babadır. Dizi konu olarak, Michael’ın şirketi kurtarıp tekrar eski günlere dönme ve şımarık ve bir işe yaramayan ailesini kontrol altında tutma çabaları işlenmektedir. Bu dizi öyle bir yapım ki, izleyen insan ya gülmekten yerlere yatıyor ya da hiç bir tepki vermeden izliyor. Dizinin sizde nasıl bir etki yaratacağını ilk bir kaç bölümü izleyerek görebilirsiniz. Ya gülmekten kırılacaksınız, ya da bu nasıl komedi dizisi diyip izlemeyi bırakacaksınız.

Yayımlanma Tarihi: 2004-…
IMDb Puanı: 9.0
Dizi Klübü Puanı: 8.5
Sonuç: Kesinlikle İzlenmeli

Oyuncular: Jason Bateman, Portia de Rossi, Will Arnett, Michael Cera, Alia Shawkat, Tony Hale, David Cross, Jeffrey Tambor, Jessica Walter, Ron Howard

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here