Ana sayfa İyi Yabancı Diziler Billions – IMDb Puanı: 8.4

Billions – IMDb Puanı: 8.4

370
0
PAYLAŞ

Bugün sizlere bundan 2 gün önce yani 17 Ocak 2016 tarihinde yayınlanan bir yabancı diziyi tanıtacağım. Homeland dizisinden tanıdığımız ve  büyük beğeni kazanan aktör Damian Lewis, Showtime’ın en yeni dizisi “Billions” ile tekrar ekranlardaki yerini aldı. Damien Lewis’in yanı sıra oscar ödüllü oyuncu Paul Giamatti’niin de rol aldığı dizinin çekimleri New York’ta sürmektedir. Suits ya da The Good Wife gibi Amerikan hukuk ve finans sektörünün konu edinildiği diziler bende dahil olmak üzere izleyicilerin hep ilgisini çekmiştir. Modern dram tarzındaki bu dizide ilk izlenimler sonrası gelen yorumlar oldukça olumlu görünmektedir.

Billions Konusu
Dizi fon zengini ve başarılı bir yatırımcı olan Bobby Axelrod ile, yüksek mertebeli hükümet avukatı Chuck Rhodes arasındaki savaşa odaklanmıştır. İki isimde aslında paranın dışında oldukça zeki ve başarılı insanlardır. Fon zengini Axelrod’un güce tapan birisi olması dışında, olayların kontrolünü elinde tutmayı seven bir yapısı vardır. Federal savcı rolünde göreceğimiz Chuck Rhodes ise aynı Axelrod gibi akıllı ve kontrollü biridir. Bugüne kadar aldığı davaların tümünün kazanmasıyla tanınan Rhodes, asla yılmayan ve mücadeleden çekinmeyen bir yapıya sahiptir. İkisinin karşı karşıya gelmesi sonrasında ise tüm kirli çamaşırlar ortaya çıkacaktır.

Bunun dışında bu ikilinin aslında bir de ortak noktası vardır. O ortak nokta ise Federal savcımız Chuck Rhodes’in eşi Wendy’dir. Fon zengini Bobby Axelrod’un kurumsal psikoloğu olan Wendy, Axelrod’un büyük başarılar kazanmasında önemli bir rol oynamıştır. Chuck aslında bir bakıma eşinin çalıştığı firmayı ve eşinin patronunu karşısına almıştır. İşte bundan sonrada olayların oldukça ilginç bir hal alacağını söylemeliyim. Daha ilk bölümünün izlediğim dizi bende oldukça olumlu izlenimler bıraktı. Benden şimdilik bu kadar. Bu yüzden dizinin pilot bölümünü izleyerek bir karara varabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi: 2016-….
IMDb Puanı: 8.4
Dizi Klübü Puanı: 8.4 ( İlk bölüm olduğundan bu puan artabilir ya da azalabilir)
Sonuç: İzlenmeli
Oyuncular: Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Malin Akerman, Toby Leonard Moore, David Costabile, Daniel K. Isaac, Melissa Joyce, Frank Harts, Darly Wayne, Ilfenesh Hadera, Glenn Fleshler, Kelly AuCoin, Ivan Martin, Susan Misner, Christopher Paul Richards, Jack Gore, Stephen Kunken, David Cromer, Kaliswa Brewster, Ali Ahn, Sini Hill, Craig Winberry

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here