Ana sayfa Dram Dizileri Black Sails – IMDb Puanı : 8.0

Black Sails – IMDb Puanı : 8.0

417
0
PAYLAŞ

Ünlü Aktör Johnny Deep’in oynadığı, Hans Zimmerin efsane müziklerini yazdığı, Gore Verbinski, Rob Masrhall, Joachim Ronning ve Espen Sandberg isimli yönetmenlerin yönettiği Karayip Korsanları serisinin dün dünyada bıraktığı etki herkesin hala aklındadır sanırım. Gemili, denizli, tropik adalı, korsanlı ve defineli bu üçlemeye herkes bayılmıştır. Filmlerin yarattığı ortam ve bize yansıttığı macera duygusu herkeste o devirde ve o ortamda yaşama isteği doğurmuştur. Bu yüzdendir ki; Black Sails duyurulduğunda ve ilk fragmanını izlediğimde içimi müthiş bir sevinç kaplamıştı. Heyecan ve sabırsızlıkla diziyi beklemeye koyulmuştum. Ama beklentiyi bu kadar yüksek tutmamdan mıdır nedir bilmiyorum, dizi beni pek tatmin etmedi. Dizi aslında kötü bir yapım değil, ama önümüzde Karayip Korsanları gibi bir örnek olunca sanım çıtayı fazla yükselttik. Belkide yapımın yönetmenleri dizinin altından kalkamadı. Artık bunun yorumu sizlere ait.

Black Sails Konusu:
Takvimler 1715 yılını göstermektedir. Ve Karayiplerde korsanlığın oldukça verimli zamanları yaşanmaktadır. Bir İngiliz Koloni adası olan New Providence, İngilizlerin kontrolünden çıkmış durumdadır. Ada artık azılı korsanların elindedir. Bunun doğal sonucu olarakta, adadaki ortam tamamiyle terörize olmuş durumdadır. Adadaki en önemli korsan ise Kaptan Flint’tir.

İngilizler, yıllar boyu korsanların yönetiminde olan adayı tekrardan kontrolleri altına almak ve adayı korsanlardan temizlemek  istemektedirler. Elbetteki Kaptan Flint’in adayı İngilizlere kaptırmak gibi bir niyeti bulunmamaktadır. Flint adayı kendi himayesinde tutmak için İngilizlerle büyük bir mücadeleye girişecektir. Flint’in buradaki düşmanları sadece İngilizler de değildir. İngilizlerin dışında, adanın himayesini isteyen diğer korsan kaptanları da mevcuttur. Flint bir yandan İngilizlerle mücadele ederken, diğer yandan da adayı diğer korsanlara kaptırmama uğraşına girecektir. Eğer diziyi benim yaptığım hatayı yapmayıp, beklentiyi fazla yüksek tutmadan  izlerseniz, bu yapımdan oldukça keyif alacağınızı düşünmekteyim. Bu yüzden bu yabancı diziye bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum. Keyifli seyirler dilerim.

Yayınlanma Tarihi: 2014-….
IMDb Puanı: 8.0
Benim Puanım: 8.0
Sonuç: İzlenmeli
 
Oyuncular: Zach McGowan, Toby Stephens, Luke Arnold, Jessica Parker Kennedy, Hannah New, Toby Schmitz, Clara Paget, Winston Chong, Hakeem Kae-Kazim, Lawrence Joffe, Lise Slabber, Tom Hopper, Louise Barnes, Andre Jacobs, Dylan Skews, Patrick Lyster, Richard Lukunku, Richard Wright-Firth, Sean Cameron Michael, David Butler, Richard Lothian, Luke Roberts, Meganne Young, Mark Ryan, Roland Reed, Laudo Liebenberg, Mark Elderkin

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here