Ana sayfa İyi Yabancı Diziler Blindspot – IMDb Puanı : 7.8

Blindspot – IMDb Puanı : 7.8

219
0
PAYLAŞ

Bugün sizlere baş rolün “Jane Doe” olduğu bir yabancı dizi önerisinde bulunacağım. Yabancı dizilerle haşır neşir olan izleyiciler “John Doe” ya da “Jane Doe” isimlerinin ne anlama geldiğini bilmektedirler. Ama bilmeyenler ya da unutanlar için tekrar açıklamak istiyorum. John Doe ya da Jane Doe bildiğini isimlerden değildir. John Doe (erkekler için kullanılır), Jane Doe (kadınlar için kullanılır) isimleri ABD’de gerçeke kimliği belirlenemeyen ya da mahkemelerde (gizli oturumlar, gizli tanıklar vs.) yasal sebeplerden ötürü kimliği gizli tutulması gerekli olan kişiler ve kimliği saptanamayan cesetler için kullanılan isimlerdir. Bu terimler genellikle ABD, Kanada ve nadirde olsa İngiltere’de kullanılmaktadır. John Q. Public, Joe Public ya da John Smith gibi varyasyonlarıda vardır. Ama genellikle yukarıda belirttiğim şekilde kullanılmaktadır. Bu bilgiyi de verdikten sonra dizimizin konusuna geçebiliriz.

Blindspot Konusu
Amerika’nın en ünlü ve en kalabalık şehri New York’tur. Bunun yanında bu şehrin çok önemli bir meydanı vardır. Times Meydanı. Bu meydan her gün binlerce kişi geçmektedir. Bir gün Times Meydanının tam ortasında sahipsiz bir çanta bulunur. Çantanın üzerindeki notta FBI’ı arayın yazmaktadır. Olası bir bomba tehlikesi taşıyan çantanın bulunması üzerine, binlerce kişininin bulunduğu meydan hızla boşaltılır ve bomba imha ekipleri olay yerine çağrılır. Bomba imha ekipleri çantayı fünye ile patlatmaya hazırlanırlarken çanta birden kıpırdamaya başlar.  Daha sonra çantadan, Prison Break dizisinden hatırladığımız Mihael Scofield gibi her tarafında dövme olan çıplak bir kadın çıkar. Çantadan çıkan kadın, bu çantaya girip buraya nasıl geldiğini ve kim olduğunu hatırlayamamaktadır. Daha sonra bu kadın FBI ajanı Kurt Weller tarafından göz altına alınacaktır.

Yapılan incelemeler sonucu kadının vücudundaki dövmelerin bir çeşit bilmecenin parçaları olduğu anlaşılacaktır. Bundan sonra FBI, kadının üstündeki dövmeyi inceleyip bilmeceyi çözmeye çalışacaktır. Dizin ilk bir kaç bölümünü izledim. Bana göre daha iyi bir IMDb puanı hak ediyor. Ama daha sonra tempo düşüp mantık hataları baş göstermeye mi başladı orasını bilmiyorum. İzlediğim kadarıyla bu dizi, benim “iyi diziler” kategorisine girmesi gerek bir yapım. Bu yüzden bu yabancı diziye bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum.

Yayımlanma Tarihi: 2015-….
IMDb Puanı: 7.8
Benim Puanım: 8.0
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Sullivan Stapleton, Jaimie Alexander, Rob Brown, Audrey Esparza, Ashley Johnson, Ukweli Roach, Marianne Jean-Baptiste

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here