Ana sayfa Dram Dizileri Bosch – IMDb Puanı : 8,3

Bosch – IMDb Puanı : 8,3

217
0
PAYLAŞ

Dünya devi e-ticaret sitesi amazon.com’u bilmeyeniniz yoktur sanırım. Siteden iğneden ipliğe, oyun konsolundan hırdavata kadar her şeyi satın alabilirsiniz. Amazon yöneticileri bununla da yetinmeyip geçtiğimiz yıllarda bir stüdyo kurmuştu. İlk başlarda sitcomlar ve çocuk programları ile yayına başlayan sitenin bir kaç tane başarısız dizi projesi de olmuştu. Ama geçtiğimiz yıl (2015) bombayı patlattılar. Kadrosunda The Good Wife dizisinden tanıdığımız Titus Welliver, Fringe‘ten Lance Reddick ve The Strain‘den hatırlatığımız Jamie Hector gibi isimleri barındıran “Bosch” isimli dizi kısa sürede büyük beğeni topladı. İlk sezonki başarısının ardından 2. sezon onayı alan dizinin yeni sezonu 11 Mart 2016 tarihinde başlayacak.

Bosch Konusu
Dizi bir flashback ile başlamaktadır. Dedektif Bosch 2 yıl önce karanlık ve yağmurlu bir Los Angeles akşamında elinde silah olan bir şüpheliyi kovalar ve tam çatışma çıkacakken erken davranır ve şüpheli şahsı vurarak öldürür. Dizi bu andan itibaren günümüze döner. Bosch 2 yıl önce olan bu olaydan dolayı mahkemede yargılanmaktadır. Bunun dışında görevine de devam eden Bosch hala yürütülmekte olan bir soruşturmada da görev almaktadır. Los Angeles, her ne kadar güneşi bol bir şehir olsa da dizi, oldukça mistik ve kasvetli bir ortamda geçmektedir. Titus Welliver’in oyunculuk konusunda resmen ders verdiği dizi benim oldukça hoşuma gitti. Adam gibi adam mottosundan yola çıkarak bu diziye “adam gibi polisiye dizisi” demek istiyorum. Bu yüzden bu yapıma bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum.

Yayınlanma Tarihi: 2015-….
IMDb Puanı: 8.3
Dizi Klübü Puanı: 8.4
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Lance Reddick, Sarah Clarke, Madison Lintz, Gregory Scott Cummins, Deji LaRay, Annie Wersching, Troy Evans, Scott Klace, Mark Derwin, DaJuan Johnson

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here