Ana sayfa Aksiyon Diziler Colony – IMDb Puanı : 7.6

Colony – IMDb Puanı : 7.6

602
1
PAYLAŞ

Bu diziyi izleyince aklıma ilk olarak gelen şey: “İsrail adlı terörist devletin Filistin’i işgali” olmuştu. Bildiğiniz gibi Filistin halkı küçücük bir şehirde (Gazze-Dünyanın en büyük açık hapishanesi) hapsedilip yaşamaya mahkum edilmişti. İsrail şehrin etrafına bir “utanç duvarı” yapmış ve giriş çıkışları kontrol altına almıştı. Filistin halkı yetersiz yaşama alanı, gıda ve çok az sağlık malzemesiyle yaşamını sürdürmek zorundadır. Senarist sanki İsrail’in Filistin halkına yaşattığı vahşetten ilham almış gibi görünmektedir.

Senarist demişken, daha önce Bates Motel, Lost ve The Strain gibi projelerde senaristlik yapan ve önemli işler başaran Carlton Cuse, Usa Network kanalının son dizisi olan Colony isimli yapımda da yeteneklerini sergileyecek.  Dizinin kadrosunda Lost’tan tanıdığımız yakışıklı oyuncu Josh Holloway, The Walking Dead ve Prison Break serileinden rol olan usta aktrist Sarah Wayne Callies, House M.D. dizisinden Peter Jakobsen ve The Mentalist’ten Amanda Righetti gibi önemli oyuncular yer almaktadır. Görünen o ki yapımcılar oldukça iyi bir kadro oluşturmuşlar. Umarım kadronun kalitesi, dizi ile paralellik gösterir.

Colony Konusu
Dizi aslından oldukça klişe bir konuya sahip. Ama klişe konu olması iyi işler çıkarılmayacağı anlamına gelmemeli. Dizi Los Angeles şehrinde uzaylı istilasına karşı direnen bir grup insanı anlatmaktadır. Bir süre önce dünyayı uzaylılar istila etmiştir. Los Angeles halkı aynı şu an gerçek hayatta Filistin halkının yaşadığı gibi belirli bir alana hapsedilmiştir. Uzaylılar şehrin etrafına büyük ve yüksek bir duvar örmüş ve giriş çıkışları kontrol etmektedir. Şehirde insanlar sefalet içinde yaşamaktadır. Gıda ve sağlık malzemeleri tükenmek üzeredir. Bunun dışında uzaylılar tüm motorlu taşıtlara el koymuştur. İnsanlar ulaşımı bisikletlerle sağlamaktadırlar.

Bu dizide de aslında insanoğlunun ne kadar kaypak olduğu gözler önüne serilmiştir. Dünyayı uzaylılar işgal etmiş ve tüm insanlığın birlik olup bu işgale karşı çıkması gerekirken, insanların hala birbirlerini düdüklemeye çalışması da oldukça manidardır. Bunun dışında uzaylıların insanlardan oluşturduğu bir polis teşkilatı mevcuttur. Bu polis teşkilatı yine insanoğlunun adiliğini gözler önüne sermektedir. Teşkilattaki polisler direnişe mensup olan şahısları avlamakta, en ufak bir hata yapan insanı ise hapse tıkmaktadırlar. Bu dizinin şu ana kadar sadece ilk bölümü yayınlandı. Amerikalı izleyiciler bu diziye neden bu kadar az puan verdi anlamış değilim. Bana göre bu dizi daha yüksek puanı hak etmesi gerektiğini düşünüyorum. Yapım her ne kadar üst düzey bir prodüksiyon olmasa da iyi bir dizi olarak nitelendirilebilir. Keyifli seyirler dilerim…

Yayımlanma Tarihi: 2016-….
IMDb Puanı: 7.6
Dizi Klübü Puanı: 8.0
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Josh Holloway, Sarah Wayne Callies, Peter Jacobson, Alex Neustaedter, Isabella Crovetti-Cramp, Gonzalo Menendez, Kim Rhodes, Brandon Cyrus

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here