Ana sayfa Yoklukta Gideri Var Covert Affairs – IMDb Puanı : 7.3

Covert Affairs – IMDb Puanı : 7.3

421
0
PAYLAŞ

Benim için ajan, casus dizileri dendi mi akan sular durur. Person of Interest, Nikita, Homeland ne bileyim işte eskiler Alias falan. Hepsini severek izlemişimdir. Birde bazı bölümler ülkemizde çekilmişse değmeyin keyfime. Mesela Tyrant dizisi, Ortadoğu’daki yapı ve ilişkileri incelediğinden dolayı çoğu bölümü Türkiye’de çekilmiştir ve hala çekilmektedir. Bugünkü yabancı dizi önerisi olan Covert Affairs’in de bir kaç bölümü İstanbul’da geçmektedir.

Gerçi dizi bir CIA ajanını ve operasyonlarını konu aldığı için bir çok ülkeye ziyarette bulunmuş. Ha!, gerçekten ziyarette bulunduklarını ve bölümleri o ülkede çektiklerini düşünmüyorum ama neyse. Dizinin konusuna geçmeden önce ufak bir uyarıda bulunmak istiyorum. Dizi ağır derecede Amerikan propagandası, Amerikan milliyetçiliği içermektedir. Bundan rahatsız olanlar için uyarımızı da yaptıktan sonra geçelim dizinin konusuna.

Covert Affairs Konusu
Dizinin her bölümünde görme şansına sahip olacağımız Annie Walker ana dili olan İngilizce ile birlikte 6-7 tane dili oldukça akıcı ve iyi bir aksanla konuşmaktadır. Bunun dışında diğer dünya dillerinden bazılarını da orta derecede konuşabilmektedir (Bu kadar dil biliyon madem, neden ekşin yaratıyon güzel kızım, sana iş mi yok). Daha önce masa başı işler yapan Annie, kurumda terfi ettirilir ve daha tehlikeli olan saha görevlerine gönderilir. Annie’nin bundan sonra hayatı daha hareketli ve daha tehlikelidir.

Annie, CIA’in bir bölümü olan Yurtiçi Koruma Departmanına ajan olarak atanır ve gizli görevlerde yer almaya başlar. CIA kendisine yeni bir kimlik ve iş ayarlamıştır. Onu bu yeni hayatına hazırlayacak kişi ise, Irak’ta uğradığı bir saldırı sonucu gözlerini kaybeden Agguie Andersson’dur. Yukarıda da belirttiğim gibi ajan, casus konulu yapımlar her zaman ilgimi çekmiştir. Ama Covert Affairs’te asla bir Homeland, Nikita ya da Person of Interest seviyesinde değil bunu bilmenizi isterim. Diziyi izlemeye karar verirseniz beklentilerinizi düşük tutmanız oldukça iyi olacaktır.

Yayınlanma Tarihi: 2010-2014
IMDb Puanı: 7.3
Dizi Klübü Puanı: 7.5
Sonuç: Yoklukta Gideri Var

Oyuncular: Piper Perabo, Christopher Gorham, Kari Matchett, Peter Gallagher, Anne Dudek, Hill Harper

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here