Ana sayfa Yoklukta Gideri Var Defiance – IMDb Puanı : 7.0

Defiance – IMDb Puanı : 7.0

465
0
PAYLAŞ

Bugün sizlere bilim kurgu türünde bir yabancı dizi önerisinden bulunacağım. Syfy kanalı 2013 beri Defiance adınla bir bilim kurgu dizi yayınlamaktadır. Dizinin tanıtımından önce biraz Syfy kanalına sallamak istiyorum. Kanal ismini değiştirdiğinden beri, son hızla irtifa kaybetmeye devam ediyor. Ellerindeki son baba yapım Battlestar Galactica’nın da sonlanmasından sonra, bünyesine aldıkları tüm işleri eline yüzüne bulaştırmayı başardılar. Yahu arkadaş, sen nasıl bir kanalsın ki, 8-10 yıldır aldığın tüm işler izleyiciyi hayal kırıklığına uğratır anlamış değilim. Bu anlamda bir bilim kurgu sever olarak Syfy cidden son zamanların en büyük hayal kırıklığı oldu. Bir de eski yöneticileri ” eski günlerimize dönmek istiyoruz” diye açıklama yapmış. Siz bu kafayla biraz zor o günlere dönersiniz. Neyse daha fazla uzatmadan bu başlığın asıl amacına geçelim.

Defiance Konusu
Dizi 2040’lı yıllarda geçmektedir. Ve bu zamana kadar evrende iki ırk vardır. İnsanlar ve votanlar. Votanlar derin bir uykudayken bir güneş sistemlerinde meydana gelen bir süpernova sonucu tüm sistem yok olmuştur. Bu patlamadan kurtulan Votanlar, uzayın derinliklerinde uzun yolculuklarından sonra 2013 yılında dünyayı keşfetmişlerdir. Dünyaya yerleşmek isteyen votanlara, insanların küçük bir grup olması şartıyla izin vermişlerdir. Aslında votanların amacı, tüm ırkın dünyaya yerleşmesi. tabi buna insanlar izin vermiyor. Yıllar süren gerilimden sonra, votan büyük elçisi bir suikaste kurban gidiyor. Ve gerilim had safhaya tırmanıyor.

Dünyaya ilk ayak basmalarından 17 yıl sonra uzayda bekleyen bir Votan gemisi bilinmeyen bir sebepten ötürü dünyaya düşüyor. Geminden saçılan kimyasallar sonucu dünyadaki bir çok bitki ve hayvan mutasyona uğruyor. Farklı şekillerde evrimleşen canlılar yüzünden bir çok ırk ortaya çıkıyor. Oldukça vahşi olan bu ırklar yüzünden, dünya insanlar ve votanlar için tam bir cehennem halini alıyor. Daha sonra ortak düşmanlardan korunmak için, insan ve votan ırkları ittifak halinde yaşamaya başlıyorlar. Aslında senaryoya bakınca kötü görünmüyor. Ama işte dizi bir defa Syfy eline düşünce işler daha karmaşık bir hal alıyor. Ama yine de bilim kurgu olsun çamurdan olsun diyenlerdenseniz, bu yabancı dizi önerisine bir şans verebilirsiniz. Keyifli seyirler dilerim….

Yayımlanma Tarihi: 2013-….
IMDb Puanı: 7.0
Benim Puanım: 7.2
Sonuç: Yoklukta Gideri Var

Oyuncular: Grant Bowler, Julie Benz, Stephanie Leonidas, Tony Curran, Jaime Murray, Jesse Rath, Trenna Keating, Graham Greene, Dewshane Williams, Nicole Muñoz, Jessica Nichols, Anna Hopkins, Kevin Shand, Monica Parker

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here