Ana sayfa Yoklukta Gideri Var Dominion – IMDb Puanı : 6.9

Dominion – IMDb Puanı : 6.9

572
0
PAYLAŞ

Bizim dinimizde herkesin bildiği 4 büyük melek vardır. Bu dört büyük melek sırasıyla Cebrail, Mikail, İsrafil ve Azraildir. Bu 4 meleğin en büyüğü ve en üstünü ise Cebrail’dir Cebrail peygamberlere vahiy taşıyan melektir. Diğer bir melek olan Mikail doğa olayları kontrol edip yönetmektedir. İsrafil ise kıyamet gününde sura’yı üfleyecektir. Hepimizin bildiği Azrail yani diğer adıyla ölüm meleği ise canlıların canını almakla görevlendirilmiştir. Şimdi siz “acaba yanlış yere mi geldim? Burası dizi tanıtım sitesi değil mi?” sorularını soruyor, meleklerle yabancı dizinin ne alakası var diye düşünüyor olabilirsiniz. Evet bu dizide melekler ile insanların savaşını konu olarak işlemektedir. Bu yüzden kısa bir hatırlatma yazısı ile başlamak istedim.

Dominion Konusu
Dizi konu olarak 2010 yılında gösterime giren Legion (Kıyamet Melekleri) isimli filmin devamı niteliğindedir. Hikayemiz filmdeki gerçekleşen olayların 25 yıl sonrasında başlamaktadır. Dört büyük melekten olan ve hatta tüm meleklerin en büyüğü ve en üstünü sayılan Gabriel (Cebrail), düşük rütbe ve mevkili melekleri toplayarak insanlara karşı bir savaş başlatmıştır. Yıllardır süren savaş bir şiddetini kaybetmiş olsa da hala devam etmektedir. İlk başlarda melek ordusunda bulunan Michael (Mikail) daha sonra taraf değiştirerek insanların yanında savaşmaya başlamıştır. 25 yıldır süren savaş ardında oldukça kötü sonuçlar ve büyük bir yıkım bırakmıştır.

Hayatta kalan insanlar yeni şehirler inşa etmişlerdir. Dizinin hikayesi de yıkılan Los Angeles şehri yerine kurulan Vegas isimli şehirde geçmektedir. Dizi konu olarak gerçekten ilginç bir hikayeye sahip kanımca. Ama işte yapım Syfy isimli “loser” kanalın eline düşünce işler biraz değişiyor. Acaba bu yapım HBO, AMC ne bileyim Netflix’in falan elinde olsaydı neler olurdu diye içimden geçmiyor da değil hani. Ama ilginç konusundan dolayı bu yapıma bir şans verebilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi: 2014-….
IMDb Puanı: 6.9
Dizi Klübü Puanı: 7.0
Sonuç: Yoklukta Gideri Var

Oyuncular: Roxanne McKee, Christopher Egan, Tom Wisdom, Luke Allen-Gale, Anthony Head, Kim Engelbrecht, Shivani Ghai, Carl Beukes, Alan Dale, Simon Merrells

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here