Ana sayfa Komedi Dizileri Galavant – IMDb Puanı : 7.8

Galavant – IMDb Puanı : 7.8

224
0
PAYLAŞ

Bilindiği üzere Abc kanalı, daha önce yazdığım ve  masallar diyarında geçen Once Upon A Time ile başarı yakalamıştı. Bu başarı kanal yönetiminin hoşuna gitmiş olacak ki yine benzer bir diziyle karşımıza çıktılar. Tabi bu yapım Once Upon A Time’dan biraz daha farklı. Yapım masallar diyarını komedi ve müzikal unsurları birleştirerek izleyiciye ulaştırmayı hedeflemiştir. İlk sezonu 8 bölümden oluşan dizinin şu an 2. sezonu yayınlanmaktadır.

Galavant Konusu
Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kabul saman içinde pireler berber develer tellal iken, cesur ve gösterişli, Galavant adında bir şövalye varmış. Sevgilisi Madelena’ya büyük bir aşk duyan Galavant, yakışıklılığı ve çekiciliğiyle herkesin imrendiği, sevdiği ve saygı duyduğu bir şövalyeymiş. Hayatındaki her şey yolunda giderken, günlerden bir gün kötü kalpli ve şeytani düşünceli Kral Richard, Galavant’ın sevgilisi Madalena’ya aşık oluş ve onu kaçırmış.

Sarayda, kötü Kral Richard ile Madalena’nın evleneceği gün, Galavant son anda saraya yetişir ve Madalena’yı kurtarmaya çalışır. Ama ilginç bir olay gerçekleşir. Madalena Galavant’ı reddeder ve Kral Richard ile evlenir. Bu evliliğin üzerinden bir yıl geçmiştir. Bu bir yıl içinde Galavant hayata küsmüştür. Kendini içkiye veren Galavant, toplum içindeki itibarını da tamamen kaybetmiştir. Daha sonra olan bazı olaylar sonrası Galavant kendini toplamış, eski günlerine dönmeyi başarmıştır.

Artık aklında tek bir düşünce vardır. O da, sevgilisi Madalena’yı kralın elinde kurtarmak ve intikam almaktır. Bu planını gerçekleştirmek için uzun bir yolculuğa çıkması gereken Galavant, yanına iki arkadaşını alıp yollara düşecektir. Galavant aynı Once Upon A Time gibi farklı bir yapım. Ama onunla aynı başarıyı yakalayabilir mi orası meçhul. Boş zamanınız varsa bu diziye bir şans verebilirsiniz. Keyifli seyirler dilerim…

Yayınlanma Tarihi: 2015-2016
IMDb Puanı: 7.8
Dizi Klübü Puanı: 7.5
Sonuç: Yoklukta Gideri Var

Oyuncular: Joshua Sasse, Timothy Omundson, Vinnie Jones, Mallory Jansen, Karen David, Luke Youngblood, Ben Presley, Darren Evans, Stanley Townsend, Genevieve Allenbury, Sophie McShera

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here