Ana sayfa En İyi Yabancı Diziler Lucifer – IMDb Puanı : 8.7

Lucifer – IMDb Puanı : 8.7

1395
4
PAYLAŞ

Şeytan denildiği zaman aklınıza ne gelir? Tabiki kötülük. Dünyada var olmuş, var olan ve var olacak tüm kötülüğün ana sebebi şeytandır. En azından insanoğlunun düşünesi bu yöndedir. Ama bu sefer Amerikalılar şeytanı farklı yönden ele almışlar. Bu şeytan bildiğimiz şeytan değil. Nasıl mı? Onu dizimizin konusu içinde bulacaksınız. Ama daha önce bahsedilmesi gereken başka bir konu var. Dizide, iyi olarak gösterilen şeytan için Amerika’da imza kampanyası başlatılmış durumda.

Amerika’da yayın yapan “one millions moms” adlı internet sitesi üzerinden başlatılan imza kampanyasına göre, bu yıl Fox’ta yayınlanan Lucifer dizisindeki şeytan karakteri kabul edilemez bir şekilde yansıtılmaktadır. Dizide şeytanın iyi ve sempatik gösterilmesi, özellikle 18 yaş altındaki bireyleri kötü etkileyeceğini düşünen insanlar, dizinin iptali için binlere imza toplamayı başardılar. Bu imzalar sonucu dizi iptal edilir mi orasını bilinmez ama dizininde ekranlara oldukça iyi bir giriş yaptığını da belirtmeden geçemeyeceğim.

Lucifer Konusu
Dizide cennetten kovulan şeytanın (Lucifer) hikayesi farklı bir açıdan anlatılmaktadır. Cehennemin kralı şeytan yıllardır süren hükümdarlığından sıkılmış durumdadır. Cehennemdeki tahtını  terk ederek Los Angeles şehrinde insanların arasına karışmıştır ve şehirde bir gece kulübü alarak (LUX) onu işletmeye başlamıştır. Yakışıklı ve karizmatik şeytanımız insanlar arasındaki yaşamın keyfini sürerken, bir gün sahibi olduğu gece kulübünün önünde bir kız öldürülür, hem de kollarında. Bu olaydan sonra evrenin var oluşundan beri kötülükle yaşayan şeytanın içinde şefkat duygusu belirir. Bu sırada Los Angeles polisi cinayeti çözmek için şeytandan (Lucifer) yardım alır.

Polis Lucifer’in yeteneklerini keşfetmiş olacak ki, başka davalarda da şeytanın kendileriyle çalışmasını ister. İşte bildiğimiz şeytan bundan sonra insanoğlunun yararı için çalışmaya başlamıştır. Oldukça ilginç bir konusu olan dizi, şeytanın sempatik gösterilmesi yüzünden çok fazla tepki çekmiş durumda. Ama bu tepkiler yapımın iyi bir dizi olduğunu da gizleyememektedir. Bu yüzden bu diziye bir şans vermenizi şiddetle önermekteyim.

Yayınlanma Tarihi: 2016-….
IMDb Puanı: 8.7
Dizi Klübü Puanı: 8.5
Sonuç: Kesinlikle İzlenmeli

Oyuncular: Tom Ellis, Lauren German, Lesley-Ann Brandt, Kevin Alejandro, Rachael Harris, D.B. Woodside, Scarlett Estevez

4 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here