Ana sayfa Aksiyon Diziler The Flash – IMDb Puanı : 8.2

The Flash – IMDb Puanı : 8.2

358
3
PAYLAŞ

Bugün yine bir süper kahraman dizisiyle karşınızdayım. Bu siteyi devamlı takip eden müdavimler, benim çizgi roman uyarlaması süper kahraman dizi ve filmlere soğuk yaklaştığımı hemen hatırlayacaklardır. Ben çizgi romanın çizgi roman olarak kalması taraftarıyım. Çünkü buralardan uyarlanan dizi ve filmler, eserlerin hem büyüsünü kaçırmakta hem de yapımcılar bir türlü ortaya iyi dizi ve filmler çıkaramamaktadırlar. Tabi Arrow ve Daredevil gibi dizileri Spiderman gibi bir şaheseri bu düşüncemin dışında tutuyorum. Yoksa taşlarla beni. Tabi bu saydıklarımın dışında başkaları için oldukça güzel çizgi roman uyarlaması film ve dizilerde mevcuttur. İşin güzelliği de aslında burada ortaya çıkmaktadır. Klişe bir söz ama zevkler ve renkler tartışılmaz. Bana kötü gelen başkası için şaheser olabilir. Ya da tam tersi. Neyse ben lafı daha fazla uzatmadan dizinin konusuna geçeyim.

The Flash Konusu
Bir DC Comics ürünü olan The Flash Central City adlı bir şehirde geçmektedir. Baş rolümüz Barry Allen bu şehirde polisle beraber çalışan bir olay yeri inceleme uzmanıdır. Geçmişinde bir takım sorunlar yaşayan Barry, şen şakrak biraz sakar bir karakter olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir dava için şehir dışında bulunan Barry 2 gün sonra evine döner. Ama daha sonra hiç umulmadık bir şey olur ve Barry’nin evine yıldırım düşer. Yıldırım düşmesi sonucu komaya giren Barry, ancak 9 ay sonra uyanır. Gözlerini Star Labz isimli bir araştırma merkezinde açan Barry’nin o komadayken dünyada neler olup bittiğiyle ilgili bir fikri yoktur. Yıldırım düştükten sonra Barry’nin vücudunda bir takım olağan dışı değişiklikler meydana gelmiştir. Barry’ye artık, diğer insanlardan çok daha farklı bir metabolizması olduğu ve yara ve hastalıkalrın metabolizması sayesinde normalden çok daha hızlı iyileştiği anlatılmıştır. Bu söylenenlere inanmayan Barry bir müddet sonra araştırma merkezinden ayrılmıştır.Ama kendisi hakkındaki gerçeği öğrenmesi fazla zaman almayacaktır. İlk başlarda kendisi hakkındaki her şey normal gibi gözüksede, diğer insanlara nazaran oldukça hızlı hareket ettiğini ve yaralarının hızla iyileştiğini fark edecektir. Barry bu özelliğini keşfettikten sonra tekrar araştırma merkezinin yolunu tutmuştur. Bir tür süper kahramana dönüşen Barry için hayat artık suçla ve suçlularla mücadele üzerine kurulmaya başlamaktadır.  Daha öncede belirttiğim gibi ben çizgi roman uayrlamalarını pek sıcak bakmıyorum. Ama bu dizinin 5-6 bölümünü izledikten sonra aslında hiç fena olmadığı kanaatine vardım. Bu tür yapımlardan hoşlananlar bu yabancı dizi önerisini dikkate alıp, The Flash dizisine bir şans verebilirler. Keyifli seyirler dilerim…

Yayımlanma Tarihi: 2014-….
IMDb Puanı: 8.2
Benim Puanım: 8.0
Sonuç: İzlenmeli
 
Oyuncular: Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabakeri Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Rick Cosnett, Patrick Sabongui
 

3 YORUMLAR

  1. Dizi çok güzel başlamıştı yani ilk sezon iyiydi ama ikinci sezon flash bozdu. Arrow'da bence çok bozuldu artık fantastiğin bi üstüne geçmişler.

  2. Dizi gerçekten güzel başladı. 2. sezonda biraz afalladı bu bir gerçek, şimdi üçüncü sezonu bekliyorum ama o sezon finali kafamı karıştırdı galiba sarpa saracak işler. umarım heyecanı kaybettirmez.

  3. Sitenizde Flash ile ilgili bir yazıt görememiştim, arama kısmından sonunda buldum. Bu dizi süperkahraman filmlerini sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken bir dizi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here