Ana sayfa Fantastik Diziler The Magicians – IMDb Puanı : 7.8

The Magicians – IMDb Puanı : 7.8

737
0
PAYLAŞ

Bugün 2016 yılının en yeni dizilerinden The Magicians’ı tanıtacağım. Dizinin kanalı SyFy olduğu için (takip edenler bilir çok fazla olumsuz yorum yapmışımdır bu kanal için) ilk 10-15 dakika izler sonrada SyFy yine saçma sapan bir iş çıkarmış (The Expanse hariç) diye söylenerek kapatırım diye düşünüyordum. Ama ilginçtir ki öyle olmadı. Dizi, ilk bölümünü bana sonuna kadar izletti. Hikaye, kesinlikle dizisi yapılabilecek bir türe sahip. Ama işte Syfy kanalı bu hikayeyi ne yapar onu bilemiyorum. Şimdilik ilk bölümüyle iyi bir başlangıç yaptı. Umarım bu iyi başlangıcında arkası gelir.

The Magicians Konusu
Dizi, Lev Grossman’ın en çok satanlar listesindeki bir kitaptan televizyona uyarlanmıştır. Quentin Coldwater oldukça yalnız bir hayat yaşamaktadır ve bu yalnız hayatından sıkılmaya başlamıştır. Büyü ile ilgili kitap ve romanları okuyan Quentin bu kitaplardan oldukça etkilenmeye başlamıştır. Quentin bu kitaplara kendini o kadar çok kaptırmıştır ki, çevresindeki insanlar bu kitapları okumasını bırakması için devamlı telkinlerde bulunmaya başlamışlardır.

Quentin, bir gün üniversite başvurusu yapmak için okula gider ve arkadaşı Julie ile kendisini büyülü bir dünyanın içinde bulur. Bu andan itibaren Quentin’in hayatı değişmeye başlayacaktır. Büyülü güçleri olduğunu fark eden Quentin, New York Şehri’nin kuzeyinde bulunan çok gizli ve seçkin bir okul olan Brakebills büyücülük okulunda güçlerini geliştirmeye başlayacaktır. Syfy kanalı tarafından yayınlanan dizinin ilk sezonu 12 bölümden oluşmaktadır. Son olarak, bu tür dizi, film, kitap gibi öğelere ihtiyaç duyan ve seven bünyelerin dizinin pilot bölümünü beğeneceğini düşünüyorum. Keyifli seyirler dilerim…

Yayımlanma Tarihi: 2016-….
IMDb Puanı: 7.8
Dizi Klübü Puanı: 8.0
Sonuç: İzlenmeli
Oyuncular: Jason Ralph, Arjun Gupta, Stella Maeve, Olivia Taylor Dudley, Hale Appleman, Summer Bishil, Jade Tailor

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here