Ana sayfa Bilim Kurgu Dizileri The Shannara Chronicles – IMDb Puanı : 8.3

The Shannara Chronicles – IMDb Puanı : 8.3

644
0
PAYLAŞ

Dizi, kitap serisinden uyarlama olduğu için önce kitaplardan bahsetmem gerektiğini düşünüyorum. Yüzüklerin Efendisinin büyük başarısının ardından piyasaya bir çok Fantastik Kurgu türünde roman uyarlaması çıktı. Bunların sonuncusu ise The Shannara Chronicles. Dizi Amerikalı yazar Terry Brooks’un “Shannara” isimli kitaplar serisinin bir romanından uyarlanmıştır. Seri toplamda 14 romandan ve 5 evreden oluşmaktadır. Seri adını, kitapta anlatılan Elf ırkının kraliyet ailesinden almaktadır. Kitaplar serisinin karakterlerinin tümü de bu aileye mensup kişilerden oluşmaktadır. Ben bu kitapları okumadım ama yaptığım araştırmalar sonucu bu serinin öyle çokta matah bir şey olmadığı izlenimine kapılmadım desem yalan olur. Acaba “bu kitaplardan uyarlanan dizi nasıl olur ki” diye düşünüyorsanız bu sorunun cevabını yazının içinde bulacaksınız.

The Shannara Chronicles Konusu
Büyünün ve barışın hakim olduğu dört ana bölge artık korkunç bir tehdit ile karşı karşıyadır. İblisler bu topraklardan asırlar öne defedilmiştir. Ve barışın olduğu topraklar büyülü bir duvar tarafından korunmaktadır. Ama bu duvarın kaynağı olan ve Ellcrys olarak bilinen büyülü ağaç ölmektedir. Bu yüzdende koruyucu duvar zayıflamaktadır. İblislerden korunmak için Ellcrys isimli ağaçlardan dikilmesi gerekmektedir. Bu ağacın tohumlarını bulmak için iki Elf genci görevlendirilir ve olaylar örgüsü başlar.

Dizinin çekildiği mekanları beğenmedim desem yalan olur. Diziye özendikleri belli, Efektler kostümler falan güzel görünüyor. Ama o elfler nedir be kardeşim. Uzun ve sivri kulak yapınca elf olunmayacağını set ekibi bilmiyor mu? Saçlar falan hiç olmamış. Bunun dışında hikaye oldukça hızlı ilerliyor bu da dizide anlamsız, düzensiz, bölük pörçük geçişlere neden oluyor. Bunun dışında dizide Lord of the Rings havasını hemen hissedebiliyosunuz. Ama siz buna hava mı dersiniz (Ç)alıntı mı dersiniz orasını size bırakıyorum. Eksik gedikleini düzeltirlerse dizi alır yürür havasında. Ama düzeltmezler ise çerezlik dizi tanımı yakalarına yapışır. Son olarak, yapımın bu tarz fantastik dizi yokluğunda iyi gideceğini düşünüyorum.

Yayımlanma Tarihi: 2016-….
IMDb Puanı: 8.3
Dizi Klübü Puanı: 8.1
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Austin Butler, Poppy Drayton, Ivana Baquero, Manu Bennett, Aaron Jakubenko, Emilia Burns, John Rhys-Davies, Brooke Williams, Daniel MacPherson, Marcus Vanco

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here