Ana sayfa İyi Yabancı Diziler True Blood – IMDb Puanı : 8.0

True Blood – IMDb Puanı : 8.0

410
0
PAYLAŞ

Biz vampir dizilerini ve filmlerini böyle bilmezdik. Vampir dediğin adam insanlardan uzak, gotik mekanlarında takılır acıktığında da gider bir insanın kanını emer. Kendi aralarında evlenir sonsuza dek (hani ölümsüzler ya) mutlu mesut yaşarlar. Yani oturup bir barda insanlarla beraber maç izleyip biralarını yudumlamazlar.  Ya da ne bileyim insanların işlettiği marketten menemen için 3 yumurta, birazda domates soğan falan almazlar. Gerçi son yazdığım cümle bu dizide de olmuyor. Sanırım biraz abarttım. Ama bu vampir dizisindeki vampirler diğerlerinden biraz farklı. Nasıl mı? O zaman geçelim dizimizin konusuna.

True Blood Konusu
Dizimizin hikayesi Louisiana’nın bir kasabasında geçmektedir. Japonların ürettiği “sentetik kan” sayesinde vampirler artık kimliklerini gizleme ihtiyacı duymadan halk arasına karışmışlardır. Beslenme ihtyaçlarını da True Blood adı verilen sentetik kandan karşılamaktadırlar. Bugüne kadar hep gizlenme ihtiyacı duyan vampir kardeşlerimiz sokaklarda ellerini kollarını sallayarak rahatça gezebilmektedirler. Ama durum bundan ibaret olsa da insanlarda hala vampirlere karşı bir korku ve ön yargı mevcuttur. Bu normal insanların dışında bir de manyak insanlarda yok değil. Adamlar bırak vampirden korkmayı, bir de vampir avlayıp onların kanını uyuşturucu niyetine satmaktadırlar.

Dizinin baş rolü ise insanların düşünceleri okuyabilen şirin mi şirin çıtı pıtı bir hanım kızımızdır. Bu hanım kızımız öykünün geçtiği kasabanın barında garsonluk yapmaktadır. Kızımızın farklı mistik bir gücü bulunmaktadır. Diğer insanların aklını okuyabilme yeteneğine sahiptir. Bu kızımızın çalıştığı bara günün birinde (tabi gece vakti) bir vampir iki tek atmaya gelir. Daha sonra olaylar gelişmeye başlar.

Hikaye olarak diğerlerin farklı olan bir vampir dizisiyle karşı karşıyayız. Normalde vampir dizilerinden hiç haz etmem. Hatta bu görüşümü daha önce yazdığım The Strain adlı dizide de belirtmiştim. Ama bu sefer işin içinde HBO ve o kanalda daha önce yayınlanan Six Feet Under dizisinin yaratıcısı Alan Ball var. Hbo, Alan Ball ve Six Feet Under sizin için bir şey ifade ediyor ve farklı türde bir vampir dizisi arıyorsanız True Blood sizin için biçilmiş kaftan diyebilir. İyi seyirler…

Yayımlanma Tarihi: 2008-2014
IMDb Puanı: 8.0
Dizi Klübü Puanı: 8.0
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Anna Paquin, Stephen Moyer, Sam Trammell, Ryan Kwanten, Rutina Wesley, Chris Bauer, Nelsan Ellis, Carrie Preston, Alexander Skarsgård, Deborah Ann Woll, Kristin Bauer van Straten, Todd Lowe, Jim Parrack, Lauren Bowles, Joe Manganiello, William Sanderson, Michael McMillian

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here