Ana sayfa Gerilim Diziler Criminal Minds – IMDb Puanı : 8.2

Criminal Minds – IMDb Puanı : 8.2

513
1
PAYLAŞ

Herkesin bildiği gibi Amerika eyalet sistemi ile yönetilen bir ülkedir. Her eyaletin kendine has polisi, bayrağı ve hatta kendine özgü başkenti bile vardır. Bu ülkede bir eyaletin polisi başka bir eyalette görev yapamaz, yani bir eyaletin polisinin başka bir eyalette yetkisi yoktur. Ama bunun yanında ülkece kabul edilen bazı federal suçlar vardır. Bu suçları işleyenleri yakalama görevi ise federal polislerin işidir. Bu yüzdende FBI ( Federal Soruşturma Bürosu) adı altında bir birim kurulmuş ve bu suçluların takip ve yakalanması sorumluluğunu üstlenmiştir. FBI kendi ajanlarını Virginia Eyaletinin Maryland şehrinde eğitmektedir. Bu şehrin “Quantico” isimli kasabasında FBI’ın eğitim akademisi bulunmaktadır.

Criminal Minds Konusu
Criminal Minds’ı bir CSI dizisi olarak görebiliriz. CSI dizilerinden tek farkı adında sadece o üç harfin geçmemesidir. Ama diğer yönden CSI dizileri arasında, bana göre “açık ara” en iyisidir. 2005 yılında CBS tarafından yayınlanmaya başlayan dizinin bugün 11. sezonu gösterimdedir.

Dizi, Virginia, Quantico’da bulunan davranış analiz merkezinde çalışan suçlu profilcilerinin etrafında şekillenmektedir. Burada çalışan profilciler, ülke çapında azılı suçlar işleyen bu kişilerin nasıl düşündüklerini, ne gibi duygular içinde olduklarını ve nasıl hareket ettiklerini anlamaya çalışıp, suçlu profili çıkarmaktadırlar. Bu profilden de yola çıkarak suçluları yakalamaktadırlar. Criminal Minds diğer CSI dizilerinden daha kaliteli bir yapımdır. Bölümleri sizi asla sıkmaz ya da baymaz. Bağımsız bir senaryosu olan dizinin her bölümünde farklı bir olay ele alınmaktadır. Senaristlerin muhteşem bir iş çıkardığını düşündüğüm bu yapımı izlemeniz gerektiğini düşünüyorum. İyi seyirler dilerim…

Yayınlanma Tarihi: 2005-….
IMDb Puanı: 8.2
Dizi Klübü Puanı: 8.4
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Shemar Moore, Matthew Gray Gubler, Thomas Gibson, Kirsten Vangsness, A.J. Cook, Joe Mantegna, Paget Brewster

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here