Ana sayfa Aksiyon Diziler Supergirl – IMDb Puanı : 6.4

Supergirl – IMDb Puanı : 6.4

266
0
PAYLAŞ

Hepimiz Superman’ i ve onun hikayesini biliriz. Uzayın derinliklerinde “Kripton” adlı gezegende yaşayan Superman, gezegenin patlayıp yok olmasından kısa bir süre önce anne ve babası tarafından dünyaya roketle gönderilmiştir. Amerika’nın Kansas Eyaletinin Smallville kasabasına düşen Superman, Martha ve Jonathan Kent isimli bir çift tarafından bulunmuştur.

Clark ismini verdikleri Superman’i kendi çocuklarıymış gibi sevmiş ve büyütmüşlerdir. Üniversiteyi bitiren Clark, bir gazetede gazeteci olarak çalışırken bir yandan da dünyayı kötülüklerden koruyan süper bir kahramandır. Bu dizimizde de Superman’in kuzeni olan Supergirl’ün hayatı anlatılmaktadır.

Supergirl Konusu
Yine bir DC Comics karakteri olan Supergirl, Supermen’nin (Gerçek adı Kal-El) kuzeni ve dişi versiyonudur. Gerçek adı Kara Zor-El de aynı kuzeni Superman gibi patlamakta olan Kripton isimli gezegenden dünyaya gelmiştir. Kara aynı kuzeni gibi süper güçleri olduğunu fark edecektir. Bu yeteneklerini fark eden Supergirl, onları nasıl kullanacağını ve nasıl geliştireceğini de zamanla öğrenmeye başlayacaktır. Kripton gezegeninden yine dünyaya gelen kötü niyetli kişilerle mücadele etmeye başlayan Supergirl, aynı kuzeni gibi bir süper kahraman olmak istemektedir. Dizinin ilk bir iki bölümünü izleyince çok kötü bir dizi olduğunu düşünebilirsiniz. Nitekim bende öyle düşünmüştüm. Ama ilerleyen bölümlerde dizi daha iyi bir hal almaya başlayacaktır. Ha diğer süper kahraman dizileri gibi olmasa da, ilerisi için az da olsa bir umut var gibi görünüyor.

Yayınlanma Tarihi: 2015-….
IMDb Puanı: 6.4
Dizi Klübü Puanı: 6.8
Sonuç: Yoklukta Gideri Var

Oyuncular: Melissa Benoist, Mehcad Brooks, Chyler Leigh, Jeremy Jordan, David Harewood, Calista Flockhart, Briana Venskus, Peter Facinelli

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here