Ana sayfa Dram Dizileri Underground – IMDb Puanı : 7.9

Underground – IMDb Puanı : 7.9

487
1
PAYLAŞ

WGN America’dan tarihi drama dizisi Underground Türkçe ismiyle yeraltı 9 Mart’ta yayınlanan ilk bölümü ile izleyici karşısına çıkacaktır. İlk sezonunda 10 bölüm bulunan yapımın yönetmeni, Kirmizi Kuyruklar Filosu (2012), Çarpisma (2002) ve Treme (2010) yapımlarıyla tanınan Anthony Hemingway’dir. Senaristi, daha önce ismini önemli yapımlarda görmediğimiz Misha Green olmuştur. Başrol oyuncuları Jurnee Smollett-Bell, Alano Miller, Christopher Meloni isimlerinden oluşmaktadır.  Her bir bölümü 60 dakika olarak karşımıza çıkacak olan yapımda kölelik dönemleri konu alınmaktadır.

Underground Konusu
Yedi kişiden oluşan bir grup köle sahiplerinden kaçarak özgür kalma planı yapmıştır. Georgia’nın 300 km uzağında kaçış planlarını başlatan köleler ilk fırsata özgürlüklerine kavuşacaklarını düşünselerde bu yaptıkları bir isyanın başlangıcı olabilir. Kölelere örnek olması için ölü yada diri onları geri getirene ödül verilecektir ve peşlerine birçok kelle avcısı düşer. Underground Railroad istasyonunda yaşayan bir grup kölelik karşıtı insanın kaçaklara sahip çıkarak desteklemeleri ise işleri daha karmaşık bir hale getirecektir.

Yayınlanma Tarihi: 2016-….
IMDb Puanı: 7.9
Dizi Klübü Puanı: 7.9
Sonuç: İzlenebilir

Oyuncular: Jurnee Smollett-Bell, Alano Miller, Christopher Meloni, Jessica De Gouw, Amirah Vann, Brady Permenter, Darielle Stewart, Jannette Sepwa, P.J. Marshall, Toby Nichols, Andrea Frankle, Tia Nicholson, Christopher Backus, Theodus Crane, James Lafferty, Adina Porter, Kerry Sims, Maceo Smedley

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here