Ana sayfa Dram Dizileri Damien – IMDb Puanı : 7.1

Damien – IMDb Puanı : 7.1

552
0
PAYLAŞ

Coma, Breakout Kings ve Bag of Bones gibi dizileriyle az çok tanınmış, ama asıl sıçramayı 2013 yılında yayınladığı, kült korku filmi Psycho‘nun öncesini anlatan Bates Motel dizisiyle yapan A&E kanalı, 7 Mart itibarıyla bizi yeni bir dizi ile tanıştırdı; Damien. Dizi, 1976 yapımı korku-gerilim klasiği The Omen filminin devamı niteliğinde. Dizinin yapımcılığını ve senaristliğini daha önce The Walking Dead’te de çalışmış olan Glen Mazzara yapıyor. Öncelikle biraz The Omen filminden bahsedelim. The Omen (Kehanet) filmi 1976 yılında beyazperdede yerini aldı. Senaristliğini David Seltzer yaparken yönetmen koltuğunda ise Richard Donner bulunuyordu. Film Amerika’da 60 milyon dolardan fazla hasılat yaptı. Bu filmin üzerine 4 film daha yapıldı.En son olarak da 2006 yılında orijinal film tekrardan çevrildi ve beyaz perdeye geldi.

Filmin konusuna gelecek olursak; Robert (Gregory Peck) ve Katherine Thorn (Lee Remick) çifti Roma‘da yaşamaktadır. 6 Haziran günü saat sabah 6’da Katherine doğum yapar. Ancak bebek 1-2 kere nefes aldıktan sonra ölür. Robert hastanede morali bozuk bir şekilde dolaşırken karşısına Rahip Spiletto (Martin Benson) çıkar. Dertleşirlerken Robert‘a yeni doğmuş bir bebekten bahseder. Tıpkı Robert‘ın bebeği gibi o da aynı saatte doğmuştur ancak annesi ölmüştür. İsterse onu evlat edinebileceklerini, eşinin haberi olmamasını sağlayabileceğini söyler. Robert ilk başlarda kabul etmese de sonradan aklına yatar ve teklifi kabul eder.Bebeğe Damien adını verirler. Bir süre sonra da Robert‘a Londra‘daki Amerikan Büyükelçiliği görevi verildiği için Londra‘ya taşınmak zorunda kalırlar.

Damien Konusu
Yukarıda anlatılan filmdeki olaylardan 25 yıl sonrasına bakıyoruz bu diziyle. Damien 30 yaşına yaklaşmıştır ve küçüklüğü ile ilgili pek çok şeyi hatırlamamaktadır, arada sırada bazı imgeler görmektedir. Damien fotoğrafçılık yapmakta ve görev gereği Suriye‘de bulunmaktadır. Arkadaşı Amani ile bazı yerlilerin fotoğraflarını çekerken askerler baskın yapar ve tüm yerlileri toplamaya başlarlar. Bizim fotoğrafçılar da bunların resimlerini çekmeye başlarlar. Bu sırada Damien, yaşlı bir kadının yere düştüğünü görür ve hemen yardıma koşar.

Kadın transa girer ve “Seni seviyorum. Her şey senin için Damien.” der ve latince “Gurur duyduğum sevgili oğluma!” der. Damien‘ın kollarındayken kafasına bir taş gelir ve Damien‘ın her yeri kan olur. Tam bu sırada Amani ile birlikte yakalanıp sınır dışı edilirler. New York‘a döndükten sonra bu konu hakkında araştırma yapmaya başlar ve gerçeğe adım adım yaklaşır. Kendisi henüz bilmese de Deccal‘dir ve kaderi tüm insanlığı yoldan çıkarıp Şeytan‘ın yoluna sokmaktır. İncil‘de yazana göre Deccal kıyamet gününe kadar tüm insanlığı yoldan çıkarmaya çalışacak. Kıyamet günü Hz. İsa yeryüzüne inip Deccal‘ı öldürecektir. İşte dizimiz de Damien‘ın bu kaderini gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğini konu alıyor. Keyifli seyirler dilerim…

Yayınlanma Tarihi: 2016-….
IMDb Puanı: 7.1
Dizi Klübü Puanı: 7.5
Sonuç: Yoklukta Gideri Var

Oyuncular: Bradley James, Megalyn Echikunwoke, Omid Abtahi, Barbara Hershey, David Meunier, Viv Moore, Melanie Scrofano, Brody Bover, Michael Therriault

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here