Ana sayfa Biyografi Dizileri Making A Murderer – IMDb Puanı : 9.0

Making A Murderer – IMDb Puanı : 9.0

1196
1
PAYLAŞ

Son bir kaç yılda birbirinden muhteşem yapımlarla bizi buluşturan Netflix, geçtiğimiz yılın bitmesine günler kala yine harika bir yapım ile karşımıza çıkmıştı: Making a Murderer. Mini dizi ve belgesel türünün birleşmesi sonucu ortaya çıkan yapım tüm dünyada büyük bir ses getirmişti. Ülkemizde her ne kadar fazla bilinmese de, yapım izleyiciler tarafından büyük bir beğeni almıştı.

Cidden akıl almaz olayların yaşandığı dizi öyle bir etki bıraktı ki, insanlar dizi sonrası Amerikan adalet sistemini sorgulamaya başladılar. Dizinin konusuna geçmeden önce kısa bir bilgiyi hatırlatmakta fayda görüyorum. ” Bildiginiz üzere, Amerika Birlesik Devletleri’nde adalet sistemi 12 jurinin mahkeme sırasında kendilerine savcılık ve savunma tarafından sunulan kanıtların incelenmesi, tanıkların dinlemesi ve herkesin ortak bir karara vararak sonuca ulaşmaları üzerine kuruludur.”

Making A Murderer Konusu
Steven Avery tecavüz suçundan yargılanmış ve yargı karşısında aldığı 18 yıllık hapis cezasıyla cezaevine girmiştir. Cezasını çekmeye başlayan tecavüzcünün 2005 yılında masum olduğu anlaşılmıştır. Boşu boşuna üzerine atılmış olan bir suç yüzünden hapishanede yatmış, hayatı altüst olmuştur. Steven Avery çıktığında bir fotoğrafçıyı vahşice katlederek cinayet suçundan tekrar hüküm giymiştir. Olayların neden olduğunu, bir insanın bu noktaya nasıl geldiğini Making A Murderer dizisi ekranlara getirdi. İlk sezonu 10 bölümden oluşan dizinin şu an 2. sezonunu beklemekteyiz. Keyifli seyirler dilerim…

Yayınlanma Tarihi: 2015-2016
IMDb Puanı: 9.0
Dizi Klübü Puanı: 9.0
Sonuç: Kesinlikle İzlenmeli

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here