Ana sayfa Bilim Kurgu Dizileri The 100 – IMDb Puanı : 7.9

The 100 – IMDb Puanı : 7.9

580
2
PAYLAŞ

The 100, kıyamet sonrasını konu alan dram, bilim kurgu ve gizem türlerini barındıran CW dizisidir. Dizi, Kass Morgan’ın aynı isimdeki kitabının uyarlamış olup, Jason Rothenberg tarafından geliştirilmiştir. Bundan 2 yıl önce Mart 2014 yayın hayatına başlayan dizinin şu an 3. sezonu gösterilmektedir. Bu dizi ilk duyurulduğunda konu itibariyle oldukça hoşuma gitmişti. Hani farklı bir konusu mu vardı? Tabiki hayır. Ama kıt malzeme ve erzaklarla hayatta kalma mücadelesi içeren tüm dizi, film ve oyunlar benim oldukça ilgimi çekmiştir.

Bu yüzdendir ki bu diziyi biriktirip izlemeye karar vermiştim. İzlediğim ilk bir kaç bölümden sonra hayal kırıklığına uğramadımda değil hani. Bende hemen basit ve “ergen” dizisi izlenimi bırakmıştı. Ama inat edip diziye devam edince sonraki bölüm ve sezonlarda dizinin tempo kazanıp güzelleştiğini gördüm. Hatta dizi bölümlerinin imdb puanlarınında her bölümden sonra artması benim düşüncemi destekler nitelikteydi. Nitekim 3. sezon itibariyle elimizde “izlenmeli” kategorisine koyabileceğim bir yapım mevcut.

The 100 Konusu
Bundan tam 97 yıl önce yeryüzünde yaşayan insanların yok olmasıyla sonuçlanan nükleer bir savaş gerçekleşmiş ve dünya yüzeyi yaşanılamayacak seviyede radyasyona maruz kalmıştır. İnsan ırkından hayatta kalanlar sadece gezegenin yörüngesinde bulunan 12 farklı ülkeye ait istasyonlarda yaşayanlardır. Bu uzay istasyonların birleşip Ark ismindeki istasyonun oluşturulması için Jaha başkanlığında birleşir. Uzayda kaynaklar kıttır, bu yüzden suçun türüne bakılmaksızın 18 yaşın üstündeki suçlular uzaya fırlatılarak cezalandırılmaktadır. Ark’ın kaynakları günden güne azalmaktadır ve bu yüzden yeni yaşam kaynaklarına ihtiyaç duyulmaktadır.

100 genç mahkumun harcanabileceği duyurulur ve yaşam olanaklarının öğrenilmesi amacıyla eski suçlarının bağışlanacağı söylenerek son savaştan önce kurulan, içinde bolca bozulmayan erzak bulunduğu düşünülen Weather Dağı’nın yakınına eski bir uzay gemisiyle gönderilir. Planlananın aksine gençler dağın uzağına iner ve geçici bir topluluk kurmak için aralarında mücadele eder. Ancak sorunları bunlarla sınırlı kalmayacak ve Dünyalılar diye adlandırılan, yeryüzünde savaştan kurtularak sağ kalmayı başarmış bazı insanlar, Biçiciler adındaki yamyama dönüşmüş dünyalılar ve dağ adamlarıyla karşılaşacaklardır. Keyifli seyirler dilerim…

Yayınlanma Tarihi: 2014-….
IMDb Puanı: 7.9
Diziklubu Puanı: 8.0
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Marie Avgeropoulos, Devon Bostick, Christopher Larkin, Isaiah Washington, Henry Ian Cusick, Lindsey Morgan, Ricky Whittle, Richard Harmon, Jarod Joseph, Thomas McDonell, Sachin Sahel, Chelsey Reist, Adina Porter

2 YORUMLAR

  1. Diziyi takip ediyorum tavsiye ederim bilim kurgu sevenlere. İlk 2 sezon gayet iyiydi ama 3.sezonda biraz aksiyon heyecan azaldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here