Ana sayfa Aksiyon Diziler The Librarian – IMDb Puanı : 7.2

The Librarian – IMDb Puanı : 7.2

412
0
PAYLAŞ

The Librarian, Amerikanın TNT kanalı için yaratılan ve ülkemizde de televizyonlarda yayınlanan, daha önce başrolünde Noah Wyle‘ın oynadığı 3 seriden oluşan TV Filmi “The Librarian”ın  devamı niteliğindedir. Başrolünde Noah Wyle’ın yer aldığı The Librarian film serisinden uyarlanan dizi, tarihi ve gizemli eserleri koruyan bir grup kütüphanecinin yaşayacağı maceraları konu almaktadır.

TNT kanalında yayınlanan dizide, filmde de aynı rolü (Flynn Carsen) üstlenmiş olan Noah Wyle, Rebecca Romijn, Christian Kane (Leverage), Lindy Booth (Dawn of the Dead), John Kim (Neighbors) ve John Larroquette (Night Court) yer almaktadır. Filmdeki çekirdek oyuncu kadrosuna ek olarak yeni oyuncuların da yer aldığı yapımda, X-Men filmlerinden severek izlediğimiz “Mystique” rolünü oynayan Rebecca Romijn, Noah Wyle ile baş rolü paylaşmaktadır.

The Librarian Konusu
Metropolitan Kütüphanesi‘nde çalışan Flynn Carsen sıradan bir kütüphaneci gibi görünmektedir. Ama hiç de sanıldığı gibi biri değildir. Yüzyıllardır süregelen esrarengiz olayları çözen, antik eserleri toplayan ve teknolojiyi yok edip büyüyü serbest bırakmaya çalışan bir gruba karşı savaşan Kütüphaneciler’in en son halkasıdır.Kütüphane, büyük bir kötülüğün yaklaştığını hissederek Flynn için bir Muhafız atamaya karar verir ve Eve Baird‘a sihirli bir mektup gönderir. Baird, mektup üzerine kütüphaneye gelse de Flynn onunla çalışmak istemez.

Ta ki Eve, Flynn‘in üzerinde çalıştığı cinayet davasındaki bir ipucunu farkedene kadar. Yaptıkları ufak bir araştırmanın sonucunda, ölen kişinin 10 yıl önce Flynn ile birlikte Kütüphaneci seçmelerine gelenlerden biri olduğunu anlarlar. Artık diğer katılımcılar da tehlikededir. Katılım mektubu gönderilen ama seçmeye gelmeyen ilk üç kişi için Flynn ve Eve yola çıkarlar ve onları kütüphaneye getirirler. Tabii bu sırada meşhur kötü grubumuz kütüphaneyi yok etmek için gelirler ve kütüphane kaybolur. Flynn ve diğerleri kendilerini son anda dışarıya atarlar. Bu olaylar halkasından sonra hikaye başlar. Keyifli seyirler dilerim…

Yayınlanma Tarihi: 2014-….
IMDb Puanı: 7.2
Diziklubu Puanı: 7.5
Sonuç: Yoklukta Gideri Var
 
Oyuncular: Rebecca Romijn, Christian Kane, Lindy Booth, John Harlan Kim, John Larroquette, Noah Wyle

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here