Ana sayfa Dram Dizileri The Path – IMDb Puanı : 7.6

The Path – IMDb Puanı : 7.6

222
0
PAYLAŞ

Hulu platformunun yeni dizileri arasında yer alan dram türündeki yapım geçtiğimiz aylarda The Way ismiyle duyurulmuştu. Ancak isim tescili ve kanuni detaylardan ötürü bu ismi kullanamayan platform dizinin ismini The Path değiştirmek zorunda kalmıştı. Ünlü senarist Jessica Goldberg tarafından yaratılan dizide Breaking Bad efsanesinden tanıdığımız 3 Emmy ödülüne sahip Aaron Paul’un yanısıra, Hannibal’dan Hugh Dancy ve True Detective’den Michele Monaghan gibi isimler yer alacak.

Mini dizi olarak tasarlanan yapım, daha yayınlanmadan, önemli bir etki yaratmasının ardından konsept değiştirerek mini dizi çizgisinden sıyrılıp sezonluk dizi rolüne bürünmüştü. İlk bir kaç bölümüyle pek tat vermeyen dizi bundan sonraki sezon onayı alır mı bilmiyorum, ama yapım ekibi 2. sezon onayı almak istiyorlarsa mutlaka tempoyu biraz arttırmaları gerekiyor.

The Path Konusu
The Path, konusu itibariyle bir aile dramı olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanların hayata bakış açıları ve seçimleriyle ilgili konuları işleyecek yapımın biz izleyiciye asıl anlatmak istediği ise “hayal edilen hayatla yaşanılan hayatın” ortaya çıkardığı çatışmadır. Yapım, sahip olduğumuz hayat ile hayalini kurduğumuz hayatın, önemli ölçüde farklı olmasının kendi içimizde ve çevremize yansımalarının ne gibi noktalara varacağını açık bir biçimde göstermektedir.

Dizide aşk, inanç, cinsellik, güç, aile yapısı, toplumsal baskı ve düşünceler gibi temel kavramlar üzerine yoğun bir işleyiş olduğunu söyleyebiliriz. Ana karakter Eddie Cleary ise inanç sorunları yaşadığı bu dönemde ailevi anlamda büyük bir boşluğa düşmüştür. The Path dizisi ile kendi hayatınızdan belirli parçalara rastlayıp sorgulayabileceğiniz seyir deneyimine sahip olabilirsiniz. Keyifli seyirler dilerim…

Yayınlanma Tarihi: 2016-….
IMDb Puanı: 7.6
DiziKlübü Puanı: 7.7
Sonuç: Yoklukta Gideri Var

Oyuncular: Aaron Paul, Michelle Monaghan, Emma Greenwell, Rockmond Dunbar, Kyle Allen, Amy Forsyth, Sarah Jones, Hugh Dancy

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here