Ana sayfa Dram Dizileri The Musketeers – IMDb Puanı : 7.8

The Musketeers – IMDb Puanı : 7.8

520
1
PAYLAŞ

Bu dizinin tanıtımını yapmadan önce Alexandre Dumas’tan bahsetmemiz gerektiğini düşünüyorum. Fransız yazar 1802-1870 yılları arasında yaşamıştır. Bugün dünyada bir çok kişinin bildiği Monte Kristo Kontu, Üç Silahşörler, Yirmi Yıl Sonra ve Demir Maskeli Adam gibi muhteşem eserler ortaya çıkarmıştır. Eserleri tüm dünyada büyük ilgi görmüş ve 100’den fazla dile çevrilmiştir.

Yirminci yüzyılın başlarından itibaren ise eserleri televizyon ve sinema dünyasında patlama yapmış, romanları 200 den fazla film ve diziye konu olmuştur. Bugün, dünya edebiyatının en önemli yazarlarından biri olan Alexandre Dumas’ın, en çarpıcı eserleri içerisinde yer alan The Musketeers’in televizyon uyarlamasını tanıtacağım.

The Musketeers Konusu
The Musketeers diyince akla ilk olarak ” Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için!” sloganı akla gelmektedir. Yukarıda da belirttiğim gibi Alexandre Dumas’nın ölümsüz eseri Üç Silahşörler’in uyarlaması olan ve Adrian Hodges’ın yapımcılığını yaptığı dizi, 17. yüzyıldaki Paris sokaklarında geçmektedir. Üç silahşörler; Athos, Porthos ve Aramis ile aralarına yeni katılan D’Artagnan‘ın (Dartanyan) maceraları konu olarak işlenirken, D’Artagnan rolünü Luke Pasqualino  (Skins, The Borgias), Athos’u Tom Burke (Great Expectations, The Hour), Aramis’i Santiago Cabrera (Merlin, Heroes) ve Porthos’u Howard Charles  (Royal Shakespeare Company) canlandırmaktadır.

Dizide, 12. Doktor’u canlandıran aktör Peter Capaldi ise karşımıza Kardinal Richelieu olarak çıkmaktadır. Dartanyan haricinde oldukça iyi oyunculuklar olmasına rağmen, Dartanyan karakteri bana biraz olmamış, sanki başkası olsa daha iyi olurdu izlenimi bıraktı. Bunun dışında mekanları, kostümleri ile ilginizi çekecek olan diziye bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum. İyi seyirler dilerim…

Yayınlanma Tarihi: 2014-….
IMDb Puanı: 7.8
Diziklubu Puanı: 8.0
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Tom Burke, Luke Pasqualino, Santiago Cabrera, Howard Charles, Hugo Speer, Ryan Gage, Tamla Kari, Alexandra Dowling, Maimie McCoy

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here