Ana sayfa İyi Yabancı Diziler The Tunnel – IMDb Puanı : 7.7

The Tunnel – IMDb Puanı : 7.7

276
1
PAYLAŞ

Bu dizinin tanıtımını okumadan önce Bron/Broen isimli dizinin tanıtımını okumanızı önermem gerektiğini düşünüyorum. Avrupa televizyonlarının önemli bir mihenk taşı olan Bron/Broen isimli dizinin ardından The Bridge ve The Tunnel isimli uyarlamalar çekildi. Bu yüzden bu dizilerin nereden geldiğini öğrenmek ve aslında bu iki diziden de çok üstte olduğunu düşündüğüm Bron/Broen‘in tanıtımını okumak faydalı olacağı kanaatindeyim.

Sky Atlantic (İngiltere) ve CANAL+ (Fransa) ortak yapımı olan The Tunnel, İngiltere ve Fransa’yı birbirine bağlayan tünelde, önemli bir Fransız politikacının ölü bulunması ile birlikte sonrasında yaşanacak olayları konu alıyor. Dizinin başrolünde Stephen Dillane (Game of Thrones) ve Clémence Poésy (Birdsong) var. Dizide bu iki oyuncuya ayrıca Joseph Mawle (Game of Thrones), Tom Bateman (Da Vinci’s Demons), Tobi Bakare (Silent Witness) ve Jeanne Balibar eşlik edecek.

The Tunnel Konusu
Bron/Broen dizisinde iki ülke sınırının tam ortasında bir cinayet işlenmiş ve iki ülkenin emniyet teşkilatından birer kişi beraber çalışarak bu karanlık olayı gün yüzüne çıkarmaya çalışmışlardı. The Tunnel adlı yapımda Bron/Broen dizisinden bir uyarlama olduğu içinde aynı konuyu farklı mekanlarda işlemiştir. Manş denizinin ortasında, İngiltere ve Fransa’yı birbirlerine bağlayan tünelde işlenen cinayet sonrası iki ülkenin emniyet birimleri olaya el atacaktır.

Bron/Broen ya da The Bridge dizilerini izleyenler için konu yabancı olmayacaktır. Avrupa’nın o kasvetli ve gergin havasının son derece gerçekçi yansıtıldığı dizide bana göre oyuncularda oldukça iyi bir iş çıkarmış. Daha öncede bahsettiğim Bron/Broen ve The Bridge dizisini izleyip beğenenler için kaçırılmaz bir fırsat olarak görülebilir. İyi seyirler dilerim…

Yayınlanma Tarihi: 2013-….
IMDb Puanı: 7.7
Diziklubu Puanı: 8.0
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Stephen Dillane, Clémence Poésy, Alexander Hathaway, David G. Robinson, Karol Steele, Jeanne Balibar, Sigrid Bouaziz, Angel Coulby, Thibault de Montalembert, Catalina Denis, Shaun Kelly, Jack Lowden, Joseph Mawle, Cédric Vieira, Keeley Hawes

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here