Ana sayfa İyi Yabancı Diziler Veep – IMDb Puanı : 8.1

Veep – IMDb Puanı : 8.1

752
0
PAYLAŞ

Denizden babam çıksa yerim. HBO’dan ninem çıksa izlerim. Evet iğrenç bir espri ile bugünkü önerimize bir giriş yapmış bulunuyorum. Hatta espri bile değil, neden böyle başladım bende bilmiyorum. Neyse yazdık bir kere… Dizinin adı olan “Veep” kelimesi Amerikalılar tarafından Vice Presedent yani başkan yardımcısı anlamını taşıyan kelimelerin kısaltılmasıyla oluşan ve halk tarafından kullanılan bir sözcüktür.

3. sezonu gösterimde olan bu komedi dizisi ülkemizde pek bilinmese de, 67. Emmy ödüllerinde “en iyi komedi dizisi” türünde ödüle layık görülmüştür. Daha önceleri 2007 yılında, Armando Iannucci’nin yarattığı ve İngiliz televizyon kanalı BBC’de yayınlanan The Thick of  It‘in, Amerikan uyarlamsı içinn ABC kanalı  2007-2008 sezonu için adaydı. ABC kanalının vazgeçmesiyle HBO dizinin yeni uyarlaması için aday oldu. Yaratıcı Armando Iannucci’nin de izin vermesiyle yapım 2012 yılında 8 bölümlük ilk sezonuyla yayın hayatına başlamış oldu.

Veep Konusu
Amerika’da düzenlenecek olan başkanlık seçiminde aday olan Julia Louis-Dreyfus‘un canlandırdığı Selina Meyer, başkan yardımcılığı teklifiyle başkanlık yarışından çekilmeye karar verir. Başkan yardımcılığının sandığı gibi bir şey olmadığını ise çabuk öğrenen Selina Meyer, Başkan tarafından “Temiz İşler” ile görevlendirilse de o alanda bile yeterince özgür  çalışamıyor.

Bu kadar kolay bir görevde bile istediğini yapamayan Meyer, hükümet içinde iyice “yancı” konumuna düşüyor. HBO’nun tabiri caizse Amerika’da İngiliz tarzıyla çektiği bu komedi dizisi, gülme efekti olmadan da insanları güldürmeyi başarabiliyor. Boş zamanlarınızda sizi güldürebilecek olmadı tebessüm ettirebilecek bu diziyi listenize almanızı tavsiye ediyorum. Keyifli seyirler dilerim.

Yayınlanma Tarihi: 2012-….
IMDb Puanı: 8.1
Diziklubu Puanı: 8.0
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Julia Louis-Dreyfus, Anna Chlumsky, Tony Hale, Reid Scott, Timothy Simons, Matt Walsh, Sufe Bradshaw, Gary Cole, Kevin Dunn, Sam Richardson

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here