Ana sayfa Dram Dizileri Beauty and the Beast – IMDb Puanı : 7.2

Beauty and the Beast – IMDb Puanı : 7.2

658
1
PAYLAŞ

Beauty and the Beast, Amerika’nın “CW” kanalında 2012 yılında gösterime giren ve 4 sezon boyunca ekranlarda yerini alan, gerilim, korku, fantastik ve polisiye gibi türleri barındıran bir yapımdır. İlk iki sezonun 22’şer bölümden oluşan dizinin 3. sezonu 13 bölüm sürmüş ve nihayetinde 4. sezon ile final yapmıştır. eauty and the Beast, yine 1987-1990 yılları arasında yayınlanan ve aynı adı taşıyan dizinin, günümüze uyarlanarak yeniden düzenlenmiş halidir. O zamanlar ülkemizde de, ilgiyle takip edilen dizinin, yeni haliyle eski senaryodan biraz daha farklı bir yol izlediğini söylersek yanılmış olmayız. Dizide güzel ve çirkini, Kristin Kreuk ve Jay Ryan canlandırırken, yapımcı koltuğunda ise Ron Koslow oturmaktadır.

Beauty and the Beast Konusu
Daha önce aldığı davaları başarıyla kapatmayı bilen ve oldukça da güzel olan dedektifimiz Catherine, annesinin silahlı adamlar tarafından öldürülüşüne tanık olmuştur. Bu olayın ardından oldukça sarsılan Catherine, annesinin katili olan kişilerin kendisini de öldürmeyi planladığı bir anda, ne olduğunu bilmediği bir yaratık tarafından kurtarılmıştır. Olayın görgü tanıkları ve davayı inceleyen dedektiflerin, Catherine’i kurtararan bir çeşit hayvan olduğu fikrinde birleşseler de, aslında Catherine’i kurtaran bir insandır.

Hikayenin diğer tarafında bulunan Vincent ise,  hayatının son yıllarını sosyal bir yaşamı olmadan, toplumdan saklanarak geçirmiştir. Derin bir öfke hissettiği an yaratığa dönüşmesi ve hareketlerini kontrol edemez hale gelmesi sebebi ile insanlara zarar vermemek için bu yolu seçse de, Catherine’in onun izini bulması ve aralarında başlayan enteresan ilişki ile bu durum sona ermiştir. Keyifli seyirler dilerim.

Yayınlanma Tarihi: 2012-2016
IMDb Puanı: 7.2
Diziklubu Puanı: 7.5
Sonuç: Yoklukta Gideri Var

Oyuncular: Kristin Kreuk, Jay Ryan, Nina Lisandrello, Austin Basis, Sendhil Ramamurthy

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here