Ana sayfa Dram Dizileri Hannibal – IMDb Puanı : 8.6

Hannibal – IMDb Puanı : 8.6

942
2
PAYLAŞ

Hannibal, Amerikan devlet televizyonlarından biri olan NBC kanalında 2013-2015 yılları arasında yayınlanmış ve oldukça fazla ilgi görmüş bir yapımdır. Bryan Fuller tarafından televizyona uyarlanan dizi, psikolojik-gerilim ve korku ögelerini barındırmaktadır. Dizinin karakterleri Thomas Harris’in Red Dragon adlı kitabından uyarlanmıştır. 4 Nisan 2013’te tarihinde NBC’de yayına başlayan dizi her sezon 13 bölüm olarak yayınlandı ve nihayetinde 2015 yılında yaptığı finalle ekranlara veda etti. Ülkemizde, CNBC-e kanalında yayınlanan dizi, Türk dizi, hatırlanacağı üzere Türk dizi severlerinde oldukça ilgisini çekmişti. Gelin şimdi tarihin en tehlikeli psikopatının anlatıldığı dizinin konusu neymiş hep birlikte bakalım.

Hannibal Konusu
Hugh Dancy tarafından canlandırılan özel ajan Will Graham, seri katillerle empati kurabilen, onların iç dünyasını görebilen, en karanlık noktalarını fark edebilen ve bu sayede desuçluların profillerinin çıkarılmasında oldukça başarılı olan yetenekli bir FBI ajanıdır. Ajan Will Graham’ın kendine özgü düşünme tarzı kendisine, suçlularla ve seri katillerle empati kurma yeteneği vermiş ve bu yetenekte davaları çözme konusunda kendisine büyük avantaj sağlamaktadır. Ancak bu son davada yakalamaya çalıştığı katilin zekası Ajan Will Graham için bile oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Bunun doğal sonucu olarak suçlunun yakalanmasını sağlayacak profili tam olarak kafasında oturtamamaktadır.

Bu nedenle ülkenin ileri gelen psikiyatrlarından biri olan Dr. Hannibal Lecter’dan (Mads Mikkelsen) yardım ister. Bu dahi doktorumuzun uzmanlığıyla silahlanan Will ve Hannibal (bu arkadaşın katil olduğunu sadece izleyici bilmektedir :)) mükemmel bir ortaklık oluştururlar. Hatta ikilinin yakalayamayacağı bir katil olmadığı düşünülmektedir. Ancak Will gerçeği öğrenince işler bir ada değişecektir. Daha önce kuzuların sessizliğini izleyen bünyelere bu yapım ilaç gibi gelecektir. Keyifli seyirler dilerim.

Yayınlanma Tarihi: 2013-2015
IMDb Puanı: 8.6
Diziklubu Puanı: 8.8
Sonuç: Kesinlikle İzlenmeli

Oyuncular: Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park

2 YORUMLAR

  1. İlk başlayanlar için çok sıkıcıdır. Bir o kadar da yavaş ve anlaşılmaz. Ama tadı da burada çıkıyor. Alıştıkça diziye keyif almaya başlıyorsun.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here