Ana sayfa Yabancı Dizi Haberleri Lucifer 2. Sezon Başlama Tarihi Açıklandı

Lucifer 2. Sezon Başlama Tarihi Açıklandı

858
5
PAYLAŞ

Yayınlandığı ilk zamanlarda dindar kesim tarafından oldukça fazla eleştiriye uğrayan Lucifer, ilk sezonki başarısının ardından ikinci sezon onayını kapmıştı. İngiliz aktör Tom Ellis’in başrolünü üstlendiği dizi, izleyenlerin hatırlayacağı üzere Vertigo isimli çizgi roman serisinden uyarlanmıştı.

İlk sezonu 13 bölümden oluşan dizinin ikinci sezonun ise 19 Eylül 2016 tarihinde başlayacağı Fox kanalı tarafından açıklandı.  2. sezon ile ilgili yayınlanan kısa teaseri aşağıdan izleyebilirsiniz.

Lucifer Dizi Konusu
Dizide cennetten kovulan şeytanın (Lucifer) hikayesi farklı bir açıdan anlatılmaktadır. Cehennemin kralı şeytan yıllardır süren hükümdarlığından sıkılmış durumdadır. Cehennemdeki tahtını  terk ederek Los Angeles şehrinde insanların arasına karışmıştır ve şehirde bir gece kulübü alarak (LUX) onu işletmeye başlamıştır.

Yakışıklı ve karizmatik şeytanımız insanlar arasındaki yaşamın keyfini sürerken, bir gün sahibi olduğu gece kulübünün önünde bir kız öldürülür, hem de kollarında. Bu olaydan sonra evrenin var oluşundan beri kötülükle yaşayan şeytanın içinde şefkat duygusu belirir. Bu sırada Los Angeles polisi cinayeti çözmek için şeytandan (Lucifer) yardım alır. Polis Lucifer’in yeteneklerini keşfetmiş olacak ki, başka davalarda da şeytanın kendileriyle çalışmasını ister. İşte bildiğimiz şeytan bundan sonra insanoğlunun yararı için çalışmaya başlamıştır.

5 YORUMLAR

  1. Bu dizinin varlığından bile haberim yoktu. Umarım fazla şamataya getirilmemiş derinlikli bir senaryosu vardır ve vaktimi boşa harcamaz. Başlayıp bıraktığım dizi sayısı seyrettiklerimi aştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here