Ana sayfa Yabancı Dizi Haberleri Orphan Black – Yeni Sezon Onayı

Orphan Black – Yeni Sezon Onayı

415
0
PAYLAŞ

Amerika-Kanada yapımı olan ve ilginç konusuyla dikkat çeken Orphan Black 5. sezon ( bu son sezonu olacak ve dizi final yapacak) onayını aldı. 2013 yılında BBC Amerika kanalı tarafından yayınlanmaya başlayan yapım. 10’ar bölümler halinde 4 sezon boyunca ekranlarda yer almıştı. 5. sezon ise aynı şekilde 10 bölüm halinde planlandı. 2017 yılında yayınlanacak bu son sezonu ile dizi ekranlara veda edecek

Orphan Black Konusu
Sarah, düzenli bir hayat sürdürmeyen, geçimini yasa dışı işler yaparak sürdüren, sorunlu bir tiptir. Bir kızı olan Sarah, onunda kendisi gibi olmaması umuduyla düzenli bir hayata geçmek istemektedir. Bu planını uygulamaya koyarak şehre geri dönmüştür. Ama bir gün metro istasyonunda başına gelenler sonrasında hayatı tamamen değişecektir. Metro istasyonunda bir kadının intihar edişine tanık olmuştur. Burada ilginç olan nokta, intihar eden kadının Sarah’ın bire bir kopyası olmasıdır. Ne yapacağını bilmez bir halde bulunan Sarah, kadının çantasını alıp hemen oradan uzaklaşmıştır. İntihar eden kadın acaba hiç tanımadığı ailesinden olan ikiz kardeşi midir?

Sarah şu an bunu düşünecek durumda değildir. Acilen elindeki malları elden çıkarıp, hızla kızıyla buralardan uzaklaşması gerekmektedir. Daha sonra aklına bir fikir gelir. Çantasını aldığı kadın tıpa tıp ikizi olduğu için, onun bankadaki parası çekip ortadan kaybolabilir. Sarah bunun için kılık değiştir. Dizinin bundan sonrası spoiler olacağı için daha fazla yazmayı uygun görmüyorum. Ama konusu oldukça ilginç olan bu bilim-kurgu, polisiye tarzındaki diziyi izlemenizi tavsiye ediyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here