Ana sayfa Yabancı Dizi Haberleri True Detective’den Sıcak Haber

True Detective’den Sıcak Haber

495
2
PAYLAŞ

2014 yılında 8 bölümlük bir sezonla başlayan, yakaladığı başarıyla bir anda tüm dizi severlerin bir anda ilgisine çeken True Detective, hatırlayacağınız üzere geçen yılın ağustos ayında 2. sezonunu tamamlamıştı. Yaklaşık 1 yıldır dizi ekibi ya da kanal yönetiminden sağlık bir haber alamadığımız yapım hakkında “acaba dizi iptal mi edildi?” soruları sorulmaya başlanmıştı.

Birkaç gün önce dizi oyuncularından Matthew McConaughey katıldığı bir programda dizinin geleceği hakkında bazı ipuçları verdi. Program sunucusunun diziye tekrar dönmeyi istiyor musun? sorusuna karşılık McConaughey : “Dönmeyi gerçekten çok isterim. Setten arkadaşım olan Rust Cohle’u çok özledim. Rust’ı pazar akşamları, doğruyu söylemek gerekirse True Detective‘i pazar akşamları izlemeyi çok özledim.

Dizide bulunduğum süre boyunca oldukça mutluydum. Çünkü orada kendi dünyamdaydım” sözleri üzerine, dizi ekibinden teklif beklediğini belirtti. Geçtiğimiz günlerde HBO dizi takvimini açıklarken, True Detective hakkında bir açıklama yapmaması ise gözlerden kaçmamıştı.  Kaynak: huffingtonpost.com

True Detective Konusu: 2012 yılında Louisiana Eyalet polislerinden Rust Cohle ve Martin Hart eski bir cinayet davaları yüzünden ayrı ayrı sorgulanmaktadırlar. Tabi bu sorgulama yapılırken sık sık 1995 yılına dönülmekte ve o zamanın olayları ele alınmaktadır. Hikayede 1995 yılında törensel bir ayinle öldürüldüğü düşünülen Dora Lange’in cinayetini aydınlatma çabaları anlatılımaktadır.

İki karakterimizin yolları da bu dava sayesinde kesişmektedir. Karakterleri birbirinin tam tersi olmasına rağmen beraber çalışmak zorunda olan Cohle ve Hart, soruşturmanın üzerine gittikçe olaylar iyice karmaşıklaşmakta ve içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Dizinin 2012’de geçe kısmında ise, artık polis olmayan ve birbirlerinden farklı hayatlar yaşayan Cohle ve Hart, başka dedektifler tarafından 17 yıl önce çalıştıkları dava hakkında sorgulanmaktadırlar.

2 YORUMLAR

  1. tanıdığım en iyi karakterdi. özlüyorum. çok sevdiğim, birlikte çok zaman geçirdiğim, gerçek birini özler gibi özlüyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here