Ana sayfa Gerilim Diziler Leverage – IMDb Puanı : 7.9

Leverage – IMDb Puanı : 7.9

698
3
PAYLAŞ

The Last Ship, Legends, Falling Skies gibi dizilerin kanalı TNT 2008 yılında gösterime soktuğu ve 5 sezon boyunca ekranlarda kalan Leverage dizisi, daha önce izleyenlerin hatırlayacağı gibi ülkemizde CNBC-e kanalında yayınlanmıştı. Chris Downey ve John Rogers tarafından yapılan dizi, 2012 yılında yaptığı finale kadar 5 sezon boyuna oldukça önemli bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

Dizi,  Aldis Hodge, Timothy Hutton, Cristian Kane, Gina Bellman ve Beth Riesgraf gibi oyuncuları bünyesinde barındırmıştır.  Hatta son zamanlarda dizi hakkında yapılan kampanyalar, tekrardan hayran kitlesi oluşturma çabaları, acaba dizinin filmi mi geliyor sorusunu akıllara getirmektedir.

Leverage Konusu
Dizi konu olarak bir zamanların sevilen yapımı Hustle’a çok benzemektedir. Hatta daha önce Hustle izleyipte bu dizi hakkında fikri olamayanların, Leverage’i seveceklerini düşünüyorum. Klasik bir 21 yüzyıl Robin Hood’unu andıran dizi bir bakıma zenginden alıp fakire verme çabası içinde görülebilir. Zengin ve güçlü insanların her istediklerini elde etme gibi bir arzuları vardır. Bu istediklerini alırlarken de bazen başka insanlara zarar verirler ve bu konu hakkında da herhangi sıkıntı yaşamazlar. Çünkü adalette her zaman zenginlerin yanındadır.

İşte burada olaya bizim ekip dahil olmaktadır. Kötü adamlar tarafından haksızlığa uğramış ve kanunun yardım edemediği/etmediği kişilerin haklarını geri almak için, o kötü adamları onlar farkına varmadan dolandırıyorlar. Bu operasyonlar sonucu genelde kötü adamlar hapse düşüyor ve haksızlığa uğramış kişinin hakkı teslim ediliyor. Bağımsız bir senaryoya sahip dizi senaristler tarafından oldukça zekice yazılmış izlenimi veriyor. Her bölümde aksiyon ve eğlence sunan dizi, eğer izleyecek bir şeyiniz kalmadıysa, sizi idare edebilecek bir yapım olarak karşınıza çıkıyor. Keyifli seyirler dilerim..
.
Yayınlanma Tarihi: 2008-2012
IMDb Puanı:7.9
Diziklubu Puanı: 7.9
Sonuç: Yoklukta Gideri Var / İzlenebilir

Oyuncular: Timothy Hutton, Gina Bellman, Christian Kane, Beth Riesgraf, Aldis Hodge

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here