Ana sayfa Bilim Kurgu Dizileri Outlander – IMDb Puanı : 8.5

Outlander – IMDb Puanı : 8.5

2123
12
PAYLAŞ

Bugün sizlere ülkemizde fazla rağbet görmeyen, adı sanı pek bilinmeyen ama benim oldukça başarılı bulduğum bir yapımdan bahsedeceğim. Dizi, cinsel sahneleri yayınlamaktan hiç çekinmeyen ve şiddet içeren durumları da olduğu gibi izleyiciye aktaran, daha önce Spartacus, Black Sails, Ash vs Evil Dead, Da Vinci’s Demons gibi üst düzey yapımların kanalı olan Starz’da yayınlanmaktadır. Dizinin senaristliğini ise yine çok önemli bir isim olan ve daha önce Battlestar Galactica, Caprica ve Star Trek gibi önemli yapımlarda yazarlık yapan Ronald D. Moore üstlenmiştir.

İlk sezonu 16 bölüm olan ve bu bölümler 8-8 bölünerek 2014 ve 2015 yıllarında gösterilen dizinin şu sıralar 2. sezonu yayınlanmaktadır.Dizideki muhteşem müziklerin arkasındaki kişi ise, daha önce yine Battlestar Galactica ve Eureka’dan bildiğimiz ve daha sonraları Da Vinci’s Demons ile de Emmy ödülüne layık görülen Bear McCreay’den başkası değildir.

Outlander Konusu
Claire Beauchamp Randall (hemşire) ve uzun süredir askerlik görevinde bulunan ve bu görevinden yeni dönen kocası Frank Randall sonunda birbirlerini görebilmişlerdir. Uzun süren ayrılığın ardından hem hasret gidermek hemde Frank’in 200 yıl önce atalarının yaşadığı İskoçya’nın bir bölgesinde geziye çıkarlar. Bu gezinin bir bölümünde Claire, bir çeşit ayine rastlar. Bu ayini gizlice izleyen Claire, ayin bittikten sonra ayinin yapıldığı çember halindeki dikili taşların yanına gider.

Ama bu merakı kendisine pahalıya patlayacaktır. Ayinin yapıldığı yerdeki taşların birine dokunan Claire birden kendini 200 yıl önceki 1743 İskoçya’sında bulmuştur. Hatta daha zamanda yaptığı yolculuğun daha dakikası dolmadan da başını belaya sokmayı başarmıştır. Bundan sonrası spoiler olacağı için, tanıtımı burada bırakmayı düşünüyorum. Bir kitap uyarlaması olan bu dizi ülkemizde her ne kadar tutulmasa da, ben yapımın oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum. Bilim Kurgu ve Dram öğelerini barındıran bu diziye mutlaka bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum.

Yayınlanma Tarihi: 2014-….
IMDb Puanı: 8.5
Diziklubu Puanı: 8.5
Sonuç: Kesinlikle İzlenmeli

Oyuncular: Caitriona Balfe, Sam Heughan, Duncan Lacroix, Tobias Menzies, Grant O’Rourke, Stephen Walters, Graham McTavish

12 YORUMLAR

  1. Tıpkı sizin gibi bende çok başarılı buldum bu filmi. Imdb tarafından verilen 8.5 puan ise zaten filmin ne kadar kaliteli oldugunu gösteriyor.

  2. Bazı korkunç sahneleri olduğu için izlemeyi bırakmıştım.Açıklamanızı okuyunca izleyebilirmiyim diye düşünüyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here